AMD prodává procesor Bulldozer s vodním chlazením

0

Procesory Bulldozer si po prvních recenzích nevybudovaly zrovna nejlepší jméno, svým výkonem bohužel nepřesvědčily ani skalní příznivce dnes již červeného týmu. Nápravu nezjednala ani spolupráce s Microsoftem, o aktualizaci přinášející zlepšení výkonu ve Windows 7 jsme vás informovali (Microsoft uvolnil hotfix pro Bulldozer, výsledky testů po aktualizaci).

Po delším radiovém tichu přicházejí z tábora AMD alespoň nějaké novinky. Na trh s desktopovými procesory míří hned trojice nových procesorů, dva z nich zaujmou vysokým základním taktem, jeden pak přibaleným vodním chlazením.

FX-4170 je čtyřjádro se základním taktem 4,2 GHz, již tak vysokou frekvenci umí za pomoci funkce Turbo Core zvednout na 4,3 GHz (ne, není to překlep, ano, je to 100 MHz rozdíl). Ve světě se cena pohybuje okolo sto třicet pět dolarů, u nás je zalistovaný v některých e-shopech za přibližně tři tisíce korun.

FX-6200 je šestijádrový procesor se základní frekvencí 3,8 GHz, s Turbo Core pak dokáže běžet i na 4,1 GHz. Má 6MB L2 a 8MB L3 cache. Oproti předchozímu modelu si připlatíte pětadvacet dolarů více, cena u nás se pohybuje okolo tří tisíc sedmi set korun.

AMD FX s vodním chlazením

Poslední novinka není úplně nová, naopak všem pravidelným čtenářům z recenze Mirka Jahody důvěrně známá, vlajková loď – tedy FX-8150. Jen v rychlosti připomenu, že se jedná o osmijádro běžící na 3,6 GHz s možností automatického zvýšení frekvence až na 4,2 GHz. Nyní však tento procesor bude dostupný v balení s vodním chlazením. Pro odlišnost jej v e-shopech najdete pod označením FX-8150 (WOX). V českých obchodech jsem jej zatím nikde nenalezl, dle serveru Nordic Hardware by se cena takového kompletu měla pohybovat těsně pod hranicí čtyř set dolarů, tedy přibližně osm tisíc korun.

Zdroj: Nordic Hardware

AMD prodává procesor Bulldozer s vodním chlazením

Ohodnoťte tento článek!