AMD ukázalo referenční Radeon RX 6700 XT, odhalení bude online příští týden

4
Referenční AMD Radeon RX 6700 XT na oficiálním renderu 1600
Referenční AMD Radeon RX 6700 XT na oficiálním renderu (Zdroj: AMD)
-
Zdroj: AMD

Radeon RX 6700 XT už brzo bude oficiálně odhalen, mělo by to být v online přenosu ve středu. AMD také ukázalo oficiální „fotky“ referenčního provedení ukazující, na co se můžete těšit.

Před nedávnem se objevila zpráva, že AMD by prý mělo začít prodávat Radeon RX 6700 XT, tedy mainstreamovou grafickou kartu s architekturou RDNA 2 (a snad opět i s podporou ray tracingu) 18. března. Pořád ještě neunikly plné specifikace této grafiky, ale vypadá to, že brzy by již mohlo být jasno i oficiálně: AMD totiž teď oznámilo, kdy tuto kartu odhalí, po čemž by už asi nemělo dlouho trvat, než vyjdou recenze a karty se budou dát koupit (aspoň na chvíli…).

AMD teď na Twitteru oznámilo, že příští týden, 3. 3. uspořádá online předváděčku nazvanou „Where Gaming Begins: Ep. 3“, která tak naváže na odhalení Ryzenů 5000Radeonů RX 6800/6800 XT/6900 XT. Mělo by tedy jít o dejme tomu půlhodinový přenos, kde firma sdělí parametry těchto grafik a možná ukáže nějaká dema her či podobné věci.

Přenos by mělo být možné sledovat zde. Má začít v 11 hodin dopoledne východoamerického času, což by u nás mělo znamenat 17:00 vzhledem k časovému posunu.

Podle AMD má být odhalený „nový člen rodiny RX 6000“. Zatím není nikde přímo řečeno, že to bude Radeon RX 6700 XT, ale je to velmi pravděpodobné (co také jiného). Dozvíme se pravděpodobně také cenu a den, kdy se pak karty budou dát koupit. To by nejspíš mohlo být onoho 18. 3., o kterém mluvily předchozí zprávy. Je pravděpodobné, že recenze karet také vyjdou až v té době a ne hned příští týden.

Tip: Radeon RX 6700 XT má dvě verze čipu s TDP 189 W a 230 W. Výkon jako RTX 3060 Ti?

V tweetu lákajícím na předváděčku AMD také oficiálně ukázalo ve vyšší kvalitě podobu referenční karty a chladič. Ta odpovídá renderu, který unikl už loni, a ukazuje kartu s poměrně velkou délkou, ale jen dvěma axiálními ventilátory (podle předchozího renderu by také měla mít dva osmipinové konektory pro napájení).

Referenční AMD Radeon RX 6700 XT na oficiálním renderu 03
Referenční AMD Radeon RX 6700 XT na oficiálním renderu (Zdroj: AMD)

Na záslepce jsou jinak také vidět výstupy: trojice DisplayPortů a jedno HDMI – tentokrát tedy nedostanete USB-C. Nereferenční modely samozřejmě mohou mít vlastní PCB i chladiče a často asi budou i trojventilátorové.

Referenční AMD Radeon RX 6700 XT na oficiálním renderu 01
Referenční AMD Radeon RX 6700 XT na oficiálním renderu (Zdroj: AMD)

Opět není řečeno, že na videu vidíte Radeon RX 6700 XT; tento chladič by asi mohly mít i další modely v řadě. AMD by teoreticky mohlo zároveň oznámit nebo předběžně poodhalit třeba i Radeon RX 6600 XT a/nebo ne-XT Radeon RX 6700.

Referenční AMD Radeon RX 6700 XT na oficiálním renderu 02
Referenční AMD Radeon RX 6700 XT na oficiálním renderu (Zdroj: AMD)

Teoreticky je také možné, že třeba budou odhalené i nové procesory, jako Ryzen 5 5600, které teď v nabídce chybí. Ale zatím pro to nejsou žádné náznaky, takže by to spíš bylo příjemné překvapení a raději s tím nepočítejte.

Zdroj: AMD

AMD ukázalo referenční Radeon RX 6700 XT, odhalení bude online příští týden
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (84%) 10 hlasů

4 KOMENTÁŘE

  1. Ať si ty HW novinky představují stejně tak, jako zásobují e-shopy.

    Nemá smysl se teď zajímat o HW, když je vše jen „jako“… A když něco málo je, tak to jde do OEM sestav nebo překupníci a těžaři.

    Divná doba a nemůže za to jen koronavirus, ale je špatně vše vyrábět doslova na pár místech planety v pár firmách.

    A je otázka jestli není čas, kdy by měl HW vydržet víc než jen pár měsíců než zestárne… Nastal čas, kdy obměna nemusí být tak rychlá.

    HW jsem sledoval pravidelně, teď na to peču.