Odhalení Ryzenů Threadripper 3000 odloženo na čtvrtek, start prodejů zatím nevíme

31

Dnes mělo podle před časem uniklých údajů AMD odhalit 7nm highednové procesory Ryzen Threadripper 3000, přičemž o 14 dní později se měly první dva modely i začít prodávat. Dnes měly být sděleny parametry a také uveden „teaser“ na nejvyšší model, jenž měl jít na trh až v lednu 2020. Nicméně to vypadá, že se plány změnily, minimálně to dnešní odhalení na papíře se odkládá.

S touto zprávou přišel web VideoCardz, který vypustil také předchozí informaci o datech, která by údajně měla pocházet z dokumentů pod NDA, které od někoho získal. VideoCardz upravenou stránku ukázal, takže ji můžete vidět níže. Ovšem nyní píše, že AMD termíny informačního embarga změnilo a přesunulo plánové odhalení – tedy to, co mělo proběhnout dnes – na 7. listopadu, neboli na čtvrtek.

Proč se posunulo zrovna papírové odhalení od dva dny, není známo. Větší logiku by mělo, pokud by se odložil termín recenzí, protože tam hraje roli dostupnost ovladačů, aktualizací BIOSu/mikrokódu a podobné věci (a také samotná dostupnost procesorů). Ovšem o tom, zda se posunulo i embargo na recenze, VideoCardz nic nepíše, takže tady zatím nevíme, zda či kam bylo jejich datum také odloženo. V pondělí jsme zde měli informaci, že Intel začne svá až osmnáctijádrová Core i9-10000X („Cascade Lake-X“) prodávat 25. listopadu, tedy jak jsme tehdy uváděli, až po Threadripperech. Pokud by ale AMD termín vydání teď posunulo z 19. listopadu dál, možná by se mohlo dostat zase až za premiéru Intelu. Zatím nevíme.

Dokument s daty NDA na AMD Ryzen Threadripper 3000 dle VideoCardz
Dokument s původně plánovnaými, nyní už neplatnými daty NDA na AMD Ryzen Threadripper 3000 dle VideoCardz

Podle dokumentu od VideoCardz měly dnes (a nově údajně 7. listopadu) být oznámeny modely Ryzen Threadripper 3960XRyzen Threadripper 3970X. Kromě odhalení měly být také na webu firmy zveřejněny stránky k nim, tedy zřejmě kompletní specifikace od počtu jader přes takty až po TDP a tak podobně. Stejně tak měly výrobci desek na svých vlastních stránkách zveřejnit specifikace základovek platformy TRX40 pro tyto procesory (o platformách TRX80 a WRX80, nichž prosákly informace dříve, zatím ani zmínka, takže stále nevíme, zda budou existovat).

K top modelu Ryzen Threadripper 3990X se 7. listopadu asi nedozvíme přesné informace, specifikace na webu AMD mají být až v onom lednu 2020, kdy má být vydán. Dokument říká, že tento týden by měl být ukázán opět jenom „teaser“, v kterém bude řečené jenom jméno procesoru a počet jader. Dozvíme se tedy aspoň toto, čímž by mělo být jasné, na jakém počtu bude vlastně platforma TRX40 končit.

Asi je teoreticky možné i to, že termín startu prodejů a vydání recenzí se na rozdíl od papírového odhalení nezměnil a zůstává. Nicméně spíš se asi bude posouvat také. Kdyby se objevil nějaký únik, na jaké datum byl termín přeložen, článek aktualizujeme, nicméně ve čtvrtek by snad mohlo být jasné i z oficiálních zdrojů. Den recenzí/dostupnosti by asi mělo říct přímo AMD při odhalení.

Galerie: AMD Ryzen Threadripper

Odhalení Ryzenů Threadripper 3000 odloženo na čtvrtek, start prodejů zatím nevíme
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 5 hlasů

31 KOMENTÁŘE

  • Podle intelích měření, což moc neznamená – když naposledy mluvili o „real-world“ benchmarcích, říkali, že Cinebench nikdo nepoužívá… v poznámce pod čarou pak bylo, že v noteboocích a tabletech.

   Komentář přímo na té stránce, která je linkovaná, zase ukazuje, že Intel záměrně AMD zmrzačil, zatímco v normálních férových podmínkách by dávalo lepší výkon:

   Update: ServerTheHome’s Patrick J Kennedy has found out that the GROMACS version being used by Intel is an outdated one that doesn’t utilize the 256-bit wide AVX2 SIMD instruction set that is featured on Zen 2. The GROMACS 2019.3 version was used by Intel in what they are terming as real-world benchmarks, however, the latest version available is 2019.4 which adds support for Zen 2 based EPYC Rome chips like the EPYC 7742 which Intel tested their Xeon Platinum 9282 against. It just goes off to show that even Intel’s ‚Real-World‘ benchmarks aren’t indicative of actual product performance

  • To vis Vladko, je potreba i cist neco kolem toho a nejen sednout Intelu na lep v cinknutych (pardon ve spravne nastavenych) benchmarcich..
   „Curiously, an outdated GROMACS version was also used for Benchen, which does not yet support the AVX2 functional units of Zen 2. It could be argued that version 2019.4 was not yet available for the benchmarks. It is available since the beginning of October. As can also be seen in the footnotes, Intel tested with two threads per core, but with AMD only one per core. In addition, there are other inconsistencies in the benchmarks“
   https://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=de&tl=en&u=https%3A%2F%2Fwww.pcgameshardware.de%2FCPU-CPU-154106%2FNews%2FIntel-mit-fragwuerdigen-Benchmarks-gegen-Epyc-1336399%2F

   Intel srovnaval jejich 400W custom system nezname ceny (samzorejme drazsi), ktery neni ani v normalni nabidce se standardnim AMD Epycem, kde pro jistotu u AMD deaktovoval SMT a jeste treba pouzil starsi verzi benchmarku, ktera nepouziva notne vylepsene AVX2 instrikce Zenu3. Proste ferovka :))

   • tombíku, o co sa tu snažíš ? Článok od Paťa K. si snad prečíta každy záujemca. Chápem tvoju paniku a obranný postoj, ale testy neokecáš, ako by sa prejavili zmeny vo výsledkoch podľa autora článku nevie nikto, natož ty. Proste Epyc dostal nakladačku…

    • No jo no..Vladko a jeho pochopeni :))
     Kdyz by jsi nebyl totalni trouba, tak si to aspon prectes a zamyslis se nad temi vecmi, ktere v tech clancich kritizuji, ale ne..Vladko vidi Intel a ma modro v gatich.
     Zbytek tveho komentare je jak od maleho ditete, ktere nevi kudy, protoze nema co rict, tak vyplivne obecnou patlaninu, jak z nejakeho marketingoveho debilnicku…

      • Ty nejakou krizovu palbu mas? Ty umis napsat neco vic, nez „nastaveni BIOSu“, „To je tragedie pro AMD“, „Intel se prodava jako teple rozky“, „Nastuduj si“, „Manualny OC“, a podobne vykriky ? K tematu samzorejme, zadny komentar :))
       Vladar, bez s tema tvyma kecama tam, kde slunce nesviti..

  • AMD : VOSR odkladáme, TSMC nedokázali vyrobiť potrebný počet kvalitných revolucionárov, ktorí by stabilne bojovali pod napetím 1.5V….zachovajte nám priazeň, na budúci mesiac vám sľúbime ďaľšie procesory…bozkáva Lisa…

   • Je zimní obobí, takže trocha ztrátového tepla navíc nevadí. Nakonec v létě si vždy můžeme pustit nějaké úsporné dvoujádro od Intelu (ideálně bez HT). Např. od mého notebooku s Gemini 4×00 bez aktivního chlazení I průduchů se fakt moc ohřát nelze. 😉