AMD slibuje novou architekturu

0

Giuseppe Amato, jeden z posledních vrcholných manažerů, kteří z AMD ještě neodešli, má pod palcem marketing AMD v regionu EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika). Občas prozradí novinářům něco o procesorech, které AMD chystá. Časopis Cusom PC cituje jeho slova o příští generaci CPU, která přijde po Phenomech:

„Příští generace architektury našich procesorů určitě nebude porovnatelná s Phenomy. Bude vypadat zcela odlišně.“
K tomu Amato dodal, že zmíněná příští generace vyřeší problémy, o kterých si dnes všichni myslí, že nemohou být odstraněny v hardwaru. Je zajisté příjemné slyšet, že AMD pracuje na něčem zcela novém. U architektury K8 AMD poněkud zaspalo na vavřínech a K10 na své soupeře nestačí. Snad se tedy konečně dočkáme zdravé konkurence i v high-endu.

Připomeňme, že budoucí generaci procesorů AMD se zatím říká „Bulldozer“. Počítá se s podporou Streaming SIMD Extensions páté generace (SSE5) a zřejmě až u Bulldozeru se dočkáme realizace projektu Fusion, který spojí klasický procesor a grafické jádro do jednoho balení.

O Bulldozeru se hodně mluvilo na AMD Analyst Day 2007, který se konal loni koncem července. Jelikož v té době ExtraHardware ještě neexistoval, novinky věnované Bulldozeru a Fusion si můžete přečíst na serveru PCTuning.cz:

Zdroj: Tom’s Hardware Guide

AMD slibuje novou architekturu

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář