AMD v nové reklamě zesměšňuje nVidii. „Opravář“ bere na GeForce kladivo a pilu

0

V Česku se s konfrontačním stylem reklamy příliš nesetkáváme, v zahraničí je ale výsměch či kritika konkurenčního produktu vcelku běžnou praxí (ne vždy to ale má zamýšlený efekt). AMD takové reklamy produkuje téměř pravidelně: v roce 2010 si společnost utahovala z vysoké spotřeby grafických karet Nvidia Fermi, ještě před tím pravděpodobně stála za anonymně zveřejněnými videi G4Saurus Defectus a G4Saurus Rebrandus z přelomu let 2008 a 2009.

 

Včera bylo na kanále AMD na YouTube zveřejněno video AMD Radeon™ Graphics Presents: The Fixer. Shlédnout ho můžete níže; obsahuje i anglické titulky, pomůže-li vám to v porozumění dialogu, na jehož vtipnosti reklama stojí. Hlavním hrdinou je „The Fixer“, muž vzezřením a vystupováním někde mezi Tylerem Durdenem a Flankerem, který se vloupá do domu majitele GeForce a debatuje s ním o výhodách grafických karet AMD.

Kdo by ale protestoval, kdyby výměnou za svou grafickou kartu dostal nový Radeon HD 7970? Tvůrci reklamy se možná inspirovali reálnou LAN párty AMD ExtravaLANza, která se konala loni na podzim a účastníci, kteří si přinesli vlastní počítač, mohli vyměnit staré GeForce (včetně veteránů jako 9800 GT) za nové Radeony série HD 7800.

Čtenáři v diskuzi na serverech Guru3D a The Tech Report se v názoru na povedenost reklamy rozdělili na dva tábory. Jedni se dobře pobavili, druzí by si přáli hlubší intelektuální zážitek a ohrnují nos nad přímočarým stylem humoru. Abych na sebe nepoštval hordu fanoušků z té či oné strany, omezím se jen na konstatování, že Opravář mi osobně přijde zdařilejší než dva měsíce starý Sběratel, byť skuteční sběratelé grafických karet se mnou možná nebudou souhlasit.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář