AMD v tabletech? Koupit můžete už tři modely s APU Z-60 a Windows 8

0

Tablety s Windows 8 jsou z drtivé části poháněné procesory od Intelu. Minulý rok jsme si prohlédli několik modelů s procesory Core i5 a Core i3, v současné době se jedná především o Atomy, jimž patří i tabletová budoucnost. Pozadu však nechce zůstat ani AMD, které na poli mobilních procesorů mnoho úspěchů zatím nesklidilo. Změnit by to měla architektura Hondo, která je oficiálně na světě od loňského podzimu. Na rozdíl od Atomů není v procesorech AMD sdruženo grafické jádro v procesoru avšak využívá samostatné grafiky HD 6250. Dvoujádrové CPU má frekvenci 1 GHz, GPU pak 275 Mhz. Procesor nese označení Z-60.

 AMD uvádí Z-60, APU pro tablety
Základní specifikace APU Z-60 

Prvním tabletem s Windows 8, který je poháněný procesorem od AMD se stal Vizio Tablet PC. Kromě zmíněných specifikací procesoru dále nabízí Full HD rozlišení na displeji o úhlopříčce 11,6“. Jako úložiště slouží SSD s kapacitou 64 GB a operační paměť má kapacitu 2 GB. Vizio kupodivu není žádným tlouštíkem, jeho hmotnost činí standardních 750 g.

Vizio Tablet PC
Vizio Tablet PC

Druhým tabletem, který si premiéru odbyl začátkem týdne je LuvPad WN1100. Sice se nejedná o žádného velkého výrobce, parametry však napovídají, že nepůjde o žádné ořezávátko. Opět nabídne stejný Hondo procesor Z-60 a Full HD displej s úhlopříčkou 11,6“. Předchozí Vizio však převýší dvojnásobnou kapacitou úložiště. LuvPad je primárně určený pro japonský trh, kde se bude prodávat za cenu kolem 12 000 Kč.

LuvPad WN1100
LuvPad WN1100

Tablet s procesorem od AMD má i Fujitsu, které jej pojmenovalo Stylistic Q572. Je o něco menší, než předchozí dva – na úhlopříčce 10,1“ nabízí notebookové rozlišení 1366 × 768 pixelů. Vybírat můžete z několika verzí s kapacitami 64-256 GB. Tablet je dodáván s Windows 8 či Windows 8 Pro. Fujitsu považuje Stylistic čistě za pracovní nástroj a nechává si za něj zaplatit nepěkné peníze. Pokud byste měli o takovýto tablet zájem, připravte si minimálně 30 000 Kč.

Fujitsu Stylistic Q572
Fujitsu Stylistic Q572

Ohodnoťte tento článek!