AMD zlevní procesory FX a odemčená Llana, bohužel jen v zahraničí

0

AMD se podle všeho rozhodlo, že odbyt jím vyráběných procesorů potřebuje nějakou stimulaci. Popularita nejspíše schází hlavně čipům architektury Bulldozer. Přes léto tedy společnost přistoupí k zlevnění vybraných modelů. To je pro potenciálního kupce dobrá zpráva, háček je ovšem v tom, že akce se podle všeho nebude týkat našich končin.

Slevu AMD na svých stránkách nabízí pro tyto země: Rakousko, Německo, Itálii, Francii, Řecko, Portugalsko, Nizozemí, Norsko, Švédsko, Finsko a Velkou Británii (konkrétně je vyžadován legální pobyt v zemi). K tomu navíc musíte nakoupit u vybraných autorizovaných prodejců (či přesněji e-shopů). Zvýhodněný prodej běží od 11. června do 28. srpna.

Jak už vidíte, nepůjde o prosté snížení cen. Ty zůstanou stejné, slevu totiž uplatníte až zpětně po koupi, a to přímo u AMD. Na základě vyplnění formuláře a dokladu o koupi vám pak výrobce procesorů pošle zpět část zaplacených peněz. Pokud vám tento postup připadá krkolomný, nejste sami. Ovšem v zahraničí nejde o nijak vzácnou praktiku. Při čtení anglických webů jste se s ní již možná setkali pod jménem „rebate“ či „mail-in rebate“.

Akce AMD "More Cores. More Cashback."

A o jakou slevu se tedy jedná? AMD celou akci nazývá „Víc jader. Víc peněž zpátky.“ Výše slevy skutečně závisí jen na počtu jader v koupeném čipu, přičemž za každé dvě dostanete zpět 5 EUR (případně 5 GBP). U čtyřjader tedy sleva činí 10 EUR, u šestijader 15 EUR a u osmijader 20 EUR. Velmi zhruba si tak můžete ušetřit kolem jedné desetiny ceny.

 

Co se týče procesorů, na které lze slevu uplatnit, jedná se především o všechny nabízené Bulldozery, tedy FX-4100, FX-4170, FX-6100, FX-6200, FX-8120 a FX-8150. Zlé jazyky asi dodají, že nová architektura se nejspíše bez speciálních vějiček nedá prodat. Skutečnost však může být i taková, že se AMD chce zbavit přebytečných čipů před uvedením inovované verze procesorů FX s architekturou Piledriver. Vedle Bulldozerů se navíc akce týká i dvou APU architektury Llano. Jde o procesory A6-3670K a A8-3870K.

Většinu čtenářů jsem teď asi příliš nepotěšil. Pokud však zrovna studujete nebo pracujete v zahraničí (nebo jste se do něj vdaly či oženili), možná byste tuto šanci mohli využít.

Zdroj: AMD

Ohodnoťte tento článek!
Pokrývač aktuálního dění v PC hardwaru pro Cnews.cz * Má rád: sranda, levný hardware, x86, nemoderní umění, slušnost, ekologie, Tolkien * Nerád: trollové, nespravedlnost, snobí hardware, prosciutto