I Američané nám mohou závidět. Na Netflixu máme 1000+ titulů, které oni ne

4
Netflix
Netflix

O Filmtoru Tomáše Vyskočila jsme na Cnews psali již několikrát. Zakladatel Filmpubu a Edny se předloni vrhl na další filmový web. Jeho cílem je monitorovat, co všechno lze v Česku legálně sledovat online. V databázi Filmtora je momentálně 25 různých půjčoven a obchodů, ve kterých najdeme přes 15 000 titulů.

Na filmtoro.cz/netflix-srovnani nově najdete srovnání českého a amerického katalogu Netflixu. Za rok a půl ten český hezky vyrostl. Zatímco v USA mají 5400 titulů, u nás je to 3100. Průnik však není nikterak velký. Rovnou 1300 titulů (tj. skoro polovinu katalogu) mohou sledovat Češi, ale Američané nikoliv. Naopak v USA mají 3600 titulů, které zase nejsou u nás.

Filmtoro porovnává český a americký Netflix
Filmtoro porovnává český a americký Netflix

V čem jsou podle Filmtora hlavní rozdíly? U filmů velkých studií nikoliv. Americký Netflix má bohatší nabídku nezávislých snímků a disponuje širším archivem starších seriálů. V Česku zase máme rychlejší přístup k seriálovým novinkám, protože v USA na ně drží práva tamní stanice a nedovolí je Netflixu distribuovat jinde než za oceánem.

Z 3100 titulů dostupných na českém Netflixu jich 2100 tvoří filmy, 800 seriály a 200 dokumenty. V nabídce je pouze jeden český film (Lída Baarová). Dabing nabízí 5 titulů, titulky 133.

Ohodnoťte tento článek!

4 KOMENTÁŘE

 1. Filmtoro neznam, mrknu na to, diky za odkaz.

  „V databázi Filmtora je momentálně 25 různých půjčoven a obchodů“
  Doufam, ze nenabizi kazda neco jineho, uz vidim jak si divak domlouva smlouvu s 25 obchodama a pujcovnama, aby mohl videt to co chce.

  Netflix:
  „Dabing nabízí 5 titulů, titulky 133.“
  To je ovsem dost slaby, koukal jsem tam na to a na tak mizernou nabidku rodice urcite nenalakam. Ja sam to nechci, mam radeji MKV u sebe na disku. Hlavne mam na filmy cas hlavne na chalupe, kde ovsem nemam internet.

 2. Jina teda jsem si prosel ten web filmtoro a to je znacna amaterina, spousta informaci je uplne vycucana z prstu, naprost k nicemu web, az se nechce verit, ze to dela ten samej clovek co delal Ednu, ale holt se vzdycky darit nemusi a asi mel na edne lepsi spolupracovniky. Filmtoro stoji za pendrek.