Americké letectvo uzavřelo s HP smlouvu na dodávku výkonných osobních

0

Nové osobní počítače a pracovní stanice rozšíří řady jednoho milionu počítačů s logem HP, které již letectvo využívá.

Společnost HP oznámila, že si ji letectvo Spojených států amerických (U.S. Air Force, USAF) vybralo za dodavatele osobních počítačů a pracovních stanic. Dle požadavků USAF je součástí dodávky od HP také několik speciálních modelových konfigurací, které vyhovují vojenským standardům a prošly vojenskými testy. Realizací této zakázky, která probíhá v rámci programu USAF CCS (Client, Computing and Servers) Quantum Enterprise Buy (QEB), se navýší stávající počet výpočetních technologií od HP využívaných na základnách ve Spojených státech, Evropě i Asii. Celkově již společnost HP dodala USAF více než jeden milion osobních počítačů a pracovních stanic a je tak hlavním dodavatelem těchto technologií v rámci programu QEB.

„HP slouží již déle než sedmdesát let jako hlavní dodavatel a osvědčený inovátor technologií pro americkou armádu a federální vládu,“ říká John Solomon, senior viceprezident divize tiskáren a osobních počítačů a generální ředitel společnosti HP pro Severní, Střední a Jižní Ameriku. „Americkému letectvu hodláme i nadále dodávat nejkvalitnější produkty a řešení a pomáhat tak úspěšnosti jeho misí.“

Součástí nákupu realizovaného v rámci programu QEB budou pracovní stanice HP Z820 HP Z420 Workstation, mobilní pracovní stanice HP EliteBook 8560w Mobile Workstation, kancelářský osobní počítač HP Compaq 6005 Pro Business PC, notebooky HP ProBook 6460b, HP EliteBook 2560p a tablet HP EliteBook 2760p.

HP US Air Force

Vysoce výkonné a univerzální pracovní stanice a stolní počítače

Pracovní stanice HP Z820 Workstation nabízejí díky dvoujádrovým procesorům nové generace nadstandardní výkon, podporu až šestnácti procesorových jader a nejmodernější grafiku v profesionálním standardu. Výkon jednojádrového procesoru pracovní stanice HP Z420 Workstation lze snadno rozšířit díky přístupné sestavě typu mini-tower až na osm procesorových jader.

Všechny pracovní stanice HP modelové řady Z mají certifikaci ENERGY STAR®, jsou registrovány jako „zlaté“ (nejvyšší třída) dle standardu Electronics Products Environmental Assessment Tool (EPEAT™) a z více než devadesáti procent své váhy jsou recyklovatelné.

Univerzální mobilní pracovní stanice HP EliteBook 8560w Mobile Workstation je navržena a testována podle přísných vojenských standardů pro odolnost proti pádu, vibracím, prachu, nadmořské výšce a vysokým teplotám(1) a nabízí vysoký procesorový výkon v kombinaci s grafikou testovanou a certifikovanou pro náročné aplikace.

Osobní počítače pro kancelářské využití HP Compaq 6005 Pro Business PC se budou dodávat ve dvou konfiguracích lišících se typem provedení – buď kompaktní small form factor, nebo microtower. Obě splňují požadavky zabezpečeného produktu podle USAF – jsou osazeny bezpečným hardwarem, softwarem a firmwarem. Oba modely jsou ve zlaté třídě podle standardu EPEAT a jsou energeticky úsporné.

HP US Air Force

Lehké, přenosné a odolné notebooky a tablety

HP ProBook 6460b Notebook PC se 14“ obrazovkou má plnohodnotnou klávesnici a celou řadu vylepšení zvyšujících odolnost, mezi které patří rám displeje z broušeného hliníku, šasi ze slitiny s vyšším obsahem hořčíku a dolní plášť s drenážními žlábky, které odvedou rozlitou tekutinu a jsou tak schopny ochránit počítač při polití menšího rozsahu.

HP EliteBook 2560p Notebook PC je model vybavený odlehčeným monitorem o úhlopříčce 12,5“, procesorem na standardní napětí, plnohodnotným hardiskem a optickou mechanikou. Tablet HP EliteBook 2760p s obrazovkou o úhlopříčce 12,1“ nabízí uživateli funkce ekvivalentní běžnému kancelářskému notebooku, ale jeho výhodou je flexibilita tabletu spočívající mj. také v možnosti ovládání a psaní stylusem či prsty. Oba modely HP EliteBook nabízejí procesory nové generace a hardisk s rychlostí 7 200 otáček za minutu i SSD disk pro delší výdrž baterie, vyšší odolnost, tišší chod a menší zahřívání.

HP US Air Force

 

O společnosti HP

HP vytváří nové příležitosti pro uplatnění technologií, které významně ovlivňují jednotlivce, firmy, státní správu a celou společnost. Portfolio největší technologické firmy světa, které zahrnuje špičkové produkty z oblasti tiskových řešení, osobní výpočetní techniky, softwaru, služeb a IT infrastruktury, je pečlivě vyvíjeno pro řešení problémů zákazníků. Více informací o společnosti HP (NYSE: HPQ) je k dispozici na webu www.hp.cz.

(1) Testování nemělo za účel prokázat vhodnost pro zakázky pro Ministerstvo obrany Spojených států amerických nebo pro vojenské využití. Výsledky testů nezaručují skutečný výkon v podmínkách, které mají testované parametry.

HP US Air Force

 

Ohodnoťte tento článek!