Amiga Mini: výkonný retro počítač

0

Commodore USA, nástupce legendárních společností Commodore a Amiga, představil retro model výkonného PC Amiga Mini. Objednat si můžete jeho holé šasi s Blu-ray mechanikou za 345 USD, nebo zvolit jednu z konfigurací s druhou generací procesorů Sandy Bridge, až 16 GB operační paměti, grafickou kartou Nvidia GeForce GT 430 a maximálně 600GB SSD. V plné výbavě zaplatíte za Amigu Mini pěkných 2990 USD, což dává tušit, že nejde o počítač pro „úzkostlivé šetřílky“. Ostatně cena je to poslední, co vás na tomhle řešení bude zajímat.

Amiga Mini

Čtenáře, kteří si rádi zavzpomínají na osmdesátá léta a legendární Commodore 64 (teď se sám sebe ptám, zdali se sem vůbec někdo podobného věku dostane), jistě potěší proprietární linuxový operační systém Commodore Vision. Jedná se o předělávku operačního systému, s nímž se uživatelé setkávali právě na osmibitových počítačích Commodore 64 a pozdějších 16/32bitových Amigách.

Skvělou zprávou ovšem je, že operační systém Commodore Vision si můžete nainstalovat i na váš současný počítač, aniž byste si museli kupovat zařízení za stovky amerických dolarů. Dostupný je totiž k bezplatnému stažení na stránkách Commodore USA.

Pro ortodoxní fanoušky osmdesátých let je už nějaký čas v prodeji počítač designu klasického Commodoru 64. Dostupný je stejně jako Amiga Mini ve variantě barebone, která obsahuje vlastní šasi s klávesnicí, port USB a čtečku paměťových karet, nebo v konfiguraci s dvoujádrovým procesorem Intel Atom, 4 GB operační paměti, grafickou kartou Nvidia GeForce GT 520, Blu-ray mechanikou a bezdrátovými adaptéry Bluetooth 3.0 a Wi-Fi 802.11 b/g/n.


nový Commodore 64

Zdroj: The Verge, Commodore USA

Amiga Mini: výkonný retro počítač
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů