Otevřete pusu a pozvedněte obočí. Android 12 umožní ovládání telefonu gesty obličeje

6
Android facial gestures Depositphotos
Android facial gestures
-
Zdroj: Depositphotos

Google zkouší v nových verzích Androidu různé nové funkce. Pomocí Camera Switches půjde ovládat telefon tím, jak se na něj budete šklebit.

Vývojáři z XDA si v nejnovější beta verzi Androidu 12 všimli funkce Camera Switches, která je v základu vypnutá. Po její aktivaci může telefon rozpoznávat výrazy vašeho obličeje, na což lze navázat další akce. V seznamu najdete celkem šest gest, například otevření a zavření pusy, úsměv či pozvednutí obočí.

Těmito výrazy pak půjde ovládat i akce na telefonu. Primární cílem bude nejspíše přizpůsobení telefonu osobám s nejrůznějším postižením, funkce je součástí tzv. Accessibility API. Vývojářům se podařilo tuto funkci přes APK dostat i do staršího Androidu 11.

Seznam akcí, které půjde na tyto gesta nastavit, obsahuje funkce pro výběr (zpět, vpřed, domů), zobrazení notifikací či posun obsahu po displeji (aka skrolování). O činnosti funkce (tedy o tom, že vás nímá přední kamera) jste informování ikonkou v notifikační oblasti. Google tvrdí, že pořízené snímky nejsou ukládány ani nikam odesílány.

Androids Camera Switches lets you control your phone with your face
zdroj: xda-developers.com

zdroj: xda-developers

Otevřete pusu a pozvedněte obočí. Android 12 umožní ovládání telefonu gesty obličeje
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlasů

6 KOMENTÁŘE

 1. Sice to nesouvisi s Androidem, ale nenavidim Google, hrozne me sere, ze o nas Google tvrdi, ze jsme kreteni.

  Abych to vysvetlil, tak uz tyden se v praci pri kazdem prihlaseni na PC zobrazi hlaska: Uz brzy k vam prijde novy Google Disk.

  Jako to si opravdu Google mysli, ze jsme takovy idioti, ze nam to nestaci rict jednou? Jako pekny, tak brzo dorazi novy Google Disk, tak sakra at uz dorazi, at ho nainstalujou a tisickrat to neopakujou. Proste neni jine vysvetleni, nez ze podle Googlu jsme idioti, kterym je potreba furt vsechno opakovat. Takze vite co, ne my, ale Google jsou idioti.

  • Tak opakování je matka moudrosti, jako v reklamě Lidl:
   banány jen za 19,90
   banány jen za 19,90
   banány jen za 19,90
   banány jen za 19,90
   A pro blbý banány jen za 19,90…
   Mě také tak 2x denně posílají nabídku na YT premium na kterou nemám nárok, třeba tomu pitomci jednou rupnou nervy a předplatí si…
   Dříve když jsem vztekle lomcoval telefon tak se mě ptali jestli je něco špatně, reakce žádná.
   Teď když je posílám do míst kde slunce nesvítí, tak mi tvrdí že se něco pokazilo a že mi nerozumí.
   Jsem holt lempl, který se není schopen indicky naučit mluvit…

    • Taky bych plakal, ale teď mi něco podobného udělali i „soudruzi“ z normální banky, pokud nebudu skákat jak pískají, tak se do bankovnictví nedostanu, Ale když tam ty peníze nechtějí, tak holt budou jinde… Jen nevím jestli pokus o výběr hotovosti nebude v budoucnosti klasifikovaný jako loupežné přepadení…