Android 3.2 Honeycomb na netbooku

0

Už je to pár let co Asus rozvířil poněkud stojaté vody mobilních zařízení svou novou třídou supermobilních a levných notebooků, pro které se vžil název netbooky. Zařízení z řady EEE PC byla okamžitě následována spoustou konkurencí (např. Acer Aspire One) a na čas si získala slušnou popularitu. S příchodem iPadu a dalších tabletů však jejich oblíbenost začala poněkud upadat. Pokud ovšem máte doma postarší netbook a poohlížíte se po nějakém tom tabletu, následující zpráva by vás mohla zaujmout.

Skupině s výmluvným názvem Android-x86 se podařilo naportovat operační systém Android ve verzi 3.2 (Honeycomb) na x86 zařízení – nelehký úkol, možný díky otevřenosti Androidu. Upravený systém se jim podařilo nainstalovat a zprovoznit na postarším EEE PC; podobným postupem by ovšem podle nich mělo být možné zprovoznit systém na jakémkoliv x86 notebooku.

Samotný proces instalace není úplně jednoduchý a nelze jej doporučit začátečníkům. Pokud ovšem vládnete slušnou angličtinou, máte trochu zkušeností a zajímá vás, jak si Android povede na netbooku, můžete si to zkusit sami – vše potřebné najdete na webu Android-x86. Pokud se instalace podaří, měl by být dokonce dostupný i Android Market, ovšem část aplikací na netbooku samozřejmě nevyužijete třeba kvůli absenci akcelerometru.

Hackeři z Android-x86 se nyní soustředí na port novější verze 4.0 Ice Cream Sandwich, což by mělo být ještě zajímavější. Váš starý netbook instalací Androidu může hned pěkně ožít. Tedy alespoň do doby, než se objeví finální verze Windows 8…

Zdroj: Android-x86 (via ElectricPig)

Ohodnoťte tento článek!