Android 4.1 Jelly Bean a Samsung: Dostane se i na Galaxy SII a SIII?

0

Tablet Nexus 7 byl první, který přinesl světu poslední verzi OS Android 4.1 (Jelly Bean). Dle očekávání po něm jde na řadu poslední Nexus. Co ale ostatní high-endové telefony? Samsung zatím slíbil aktualizaci pro Galaxy Note a sedmipalcovou verzi Galaxy Tabu.

 

Poměrně jistí si mohou v tomto případě být jisti majitelé Samsung Galaxy SIII, který, jakožto vlajková loď Samsungu, si tuto aktualizaci nemůže odpustit. I z toho důvodu si myslím, že přijde další na řadu (pokud ovšem do té doby nevyjde Galaxy Note II, který by měl Jelly Bean obsahovat již z výroby).

Aktualizace právě s Galaxy Note II poměrně úzce souvisí – po hardwarové stránce se od SGS3 příliš neliší, a tak by vývojáři mohli zabít dvě mouchy jednou ranou. Stejná situace se ale opakuje i u předchozích revizí těchto telefonů. Jinými slovy – pokud Samsung slíbil aktualizaci pro původní Note, měla by být dostupná i pro SGS2.

Vrabci na internetu si štěbetají, že aktualizace pro výše zmíněné telefony by měly být dostupné již v průběhu srpna, maximálně v září. Tyto informace je ale nutné brát s nemalou rezervou, výrobce se totiž doposud nijak nevyjádřil.

Zdroj: TechSpot

Ohodnoťte tento článek!