Android 4.x je už na třetině zařízení, Gingerbread má stále polovinu trhu

0

Další začátek měsíce nám přinesl aktuální statistiky Androidu. Google skrz svůj obchod Play Store monitoruje, která zařízení se k němu nejvíce připojují, díky tomu máme přesné odpovědi, které verze Androidu se používají nejčastěji.

Nepřekvapí, že stále vede Android 2.3 Gingerbread, který byl představen bez dvou dnů přesně před dvěma lety. Poslední dvojkový systém má stále přes 50% trhu. Druhý největší podíl drží Android 4.0, je na 27,5 % zařízení. Novější verze Jelly Bean 4.1 a 4.2 pak mají po necelých šesti, resp. jednom procentu. Na každém desátém zařízení je nainstalován dva a půl roku starý Android 2.2 Froyo.

Android v prosinci
Android v prosinci  

Stále jsou to smutná čísla. Čtyřkové Androidy už jsou také rok staré, ale i přes letošní silné prodeje nových zařízení mají jen třetinový podíl. Starší zařízení už výrobci nepodporují, tím se trh je dále tříští a vývojáři aplikací musejí myslet i na podobná zombie.

 

A to se už chystá další Android, pravděpodobně verze 5.0 Key Lime Pie. Nepřímo ji připomněl jeden z francouzských zaměstnanců Googlu ve svém novém komiksu. Evoluční mapka Androidu v jeho případě končí dezertem Key Lime Pie. Zatím však nevíme, kdy nový Android dorazí. Jelly Bean 4.2 byl jen menší evolucí, i proto zůstalo stejné kódové označení. KLP by mohl přinést větší inovace.

Android Evolution
Android Evolution, foto: Manu Cornet

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!