Android 7.1 přinese pohodlnější ovládání. Hlavní novinky jsou ale určeny jen pro Pixely

0

Google v úterý představil telefony Pixel a Pixel XL, které na trh dorazí s aktualizovaným Androidem 7.1. Nexusy a další zařízení se novějšího systému dočkají až koncem roku 2016 nebo začátkem 2017. Již teď ale víme, jaké funkce přinese. Spolehlivé zdroje to potvrdily magazínu Android Police.

Google představil Pixel a Pixel XL

Do Androidu 7.1 si našel cestu tzv. Night Light. Jde o softwarový filtr obrazovky, který v noci potlačuje modré světlo. Má to pomoci klidnějšímu usínání i spánku. Na Androidu už tuto schopnost nabízejí aplikace třetích stran (Twilight nebo F.lux), ale v budoucnu bude přímo integrovaná podobně jako v iOS 9.3+.

Google dále slibuje rychlejší odezvy dotykových displejů a lépe využité čtečky otisků. Podobně jako u některých telefonů Huawei bude možné čtečku použít jako minitouchpad a vysunout jím například notifikační lištu.

 

Systém bude dále připraven pro kruhové ikonky, dostane lepší správu úložiště, podporu zkratek à la 3D Touch u iPhonu. Vybraná zařízení budou moci zapnout VR režim Daydream. A telefony, které přijdou přímo s Androidem 7.1, budou připraveny na A/B aktualizace systému na pozadí. Výrobci budou moci testovat určité firmwary jen na vybraných zařízeních.

Jen pro Pixely

Řada novinek je určená exkluzivně jen pro Pixely. Ty dostanou Pixel Launcher, nového hlasového asistenta, telefonickou podporu 24/7 s možností sdílení obrazovky a neomezené úložiště pro fotky a videa na Google Photos. Lehce bude pozměněn i vzhled prostředí, jiný design mají navigační klávesy nebo ikonka kalendáře (je dynamická).

Několika vychytávek se dočká aplikace pro focení. Podporuje vylepšenou elektronickou stabilizaci (EIS 2.0) pro video. Funkce HDR+ je hardwarově akcelerovaná pomocí koprocesoru Qualcomm Hexagon. Přibyl režim Smartburst, který v dávce rychle vyfotí několik snímků a vybere pak ten nejostřejší.

Mezi novinkami najdeme ještě různé mřížky pro snadnější nastavení kompozice snímku, kompenzaci expozice, zámek expozice i zaostření (konečně!) a také možnost ukládat předvolby pro vyvážení bílé barvy.

Ohodnoťte tento článek!