Hry pro Android si vyzkoušíte i bez zdlouhavé instalace. Google má řešení

1
Final Fantasy XV: A New Empire
Final Fantasy XV: A New Empire

V San Francisku právě probíhá největší herní vývojářská konference GDC. Jednou z pěti set zúčastněných firem je také Google. U něj se spekuluje, že prý chystá vlastní herní konzoli a streamovací službu podobnou GeForce Now nebo PlayStation Now. Na akci ale představil jen méně významnou novinku – Google Play Instant.

Již předloni ukázal tzv. instantní aplikace, které fungují i bez instalace. Reálně se téměř vůbec neprosadily, o což se moc nesnažil ani Google. Nově by ale tuto funkci mělo využívat více vývojářů a zvlášť těch herních. V Play Storu je pro ně zvláštní sekce Instant Gameplay.

Najdete v ní Clash Royale, Words With Friends 2, Zynga Solitare, Final Fantasy XV: A New Empire, Bubble Witch 3 Saga a Mighty Battles. U všech her k tlačítku Instalovat přibylo Vyzkoušet. Stáhne se jen malý fragment (někdy ve dvou fázích, v Play Storu a pak ještě v prostředí hry) a hra se okamžitě spustí. Trvá to jen pár sekund.

Instantní hra nenabídne plnohodnotný zážitek. Je to jen demo s omezenými funkcemi a výrazným tlačítkem vybízejícím k instalaci. K ověření toho, jestli vám hra dobře poběží nebo vás bude bavit, ale taková ukázka stačí. A vyzkoušení je pohodlnější než (od)instalace hry o velikosti několika stovek megabajtů.

Podle Googlu začnou instantní verze brzy využívat i další vývojáři. Automaticky u všech her nebo aplikací to ovšem fungovat nebude. Tvůrci totiž musí připravit dvě sady softwaru. Jednu pro klasickou instalaci, druhou rozsekanou na fragmenty, které se stáhnou před spuštěním a pak v průběhu používání.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář