Android ICS určitě pro Nexus S, nové Xperie a možná pro všechny Gingerbread

0

Po představení nové verze Androidu všechny uživatele začala zajímat jediná věc. Půjde (a pokud ano, tak kdy) nainstalovat nová verze i na můj model? Nic ještě není jisté, pomalu ale začíná svítat.

Asi největší jistotou je, že na nový Android Ice Cream Sandwich půjde upgradovat Nexus S. To potvrdili i dva zaměstnanci Googlu, Gabe Cohen a Matias Duarte. Dále dodávají, že teoreticky by aktualizace mohla přijít pro všechny smartphony, které již od základu měly nainstalovanou verzi 2.3 Gingerbread. Zde to ale bohužel není úplně jisté a je tu i ta možnost, že této „pocty“ se dočkají jen ty nejlépe vybavené modely (Samsung Galaxy S II, HTC Sensation a další).

O něco lépe na tom jsou majitelé tabletů. Zde je šance, že většina tabletů s verzí systému Honeycomb dostane aktualizaci na ICS, mnohem vyšší. Kdyby to ale nakonec nevyšlo, určitě se to na internetu za nějakou dobu bude hemžit neoficiálně upravenými ROM, takže nemusíte úplně zoufat. A to možná ještě dříve, než přijdou oficiální aktualizace.

Nejvíce vysmátí nakonec ale zřejmě budou zákazníci Sony Ericssonu. Jeho nizozemská pobočka totiž na svém facebookovém profilu oznámila záměr, aktualizovat na ICS všechny své Xperie představené v letošním roce, tedy modely Xperia – Arc, Arc S, Play, Pro, Neo, Neo S, Neo V Ray, Active, Mini a Mini S.

Facebook - SE zpráva

Zdroj: Redmond Pie, All About Phones (NL->EN)

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář