Na Androidu se více stahuje, na iOS více utrácí, ukazuje nový průzkum

6
App Store Google Play

V první polovině roku 2018 lidé stáhli 51 milionů mobilních aplikací a utratili za ně 34,4 miliardy dolarů. Vyplývá to z průzkumu agentury Sensor Tower, která analyzuje výsledky Play Storu pro Android a App Storu pro iOS. Alternativní obchody a jiné systémy tak v souhrnných číslech nejsou zahrnuty.

Počet stažení meziročně vzrostl o 11,3 %, ale tržby o 27,8 %. Statistikám naprosto dominuje Facebook, všechny čtyři nejstahovanější aplikace na obou platformách patří jemu. Kromě aplikace samotné sociální sítě jde ještě o Messenger, Instagram a WhatsApp.

Nadále platí, že uživatelé Androidu více stahují a jablíčkáči více utrácejí. Během šesti měsíců lidé stáhli 36 miliard aplikací pro Android a 15 miliard pro iOS. U Applu ale uživatelé nechali 22,6 miliardy dolarů, u Googlu 11,8 miliardy. Z ekonomického hlediska je App Store čtyřikrát efektivnější.

TIP: Nula nula nic, alternativy k Androidům a iPhonům se už neprodávají

Společnost Sensor Tower také spočítala, že se v prvním pololetí stáhlo 19,5 miliardy her (11,2% růst) a tržby činily 26,6 miliardy dolarů (19,1% růst). Androiďáci jsou větší pařani, z Play Storu se stáhlo 15 milionů her, z App Storu zbylých 4,5 miliardy. Jenže App Store vygeneroval tržby 16,3 miliardy dolarů, zatímco Play Store jen 10,3 miliardy. Nejstahovanějšími hrami od ledna do června byly PUBG Mobile, Helix Jump a Subway Surfers.

TIP: Mezi deseti nejprodávanějšími smartphony je hned pět iPhonů

Na Androidu se více stahuje, na iOS více utrácí, ukazuje nový průzkum
Ohodnoťte tento článek!
3.3 (65%) 4 hlasů

6 KOMENTÁŘE

  1. Bodejt by ne, kdyz mi Google zablokoval platebni sluzby a ja si nemohu nic na Google Play koupit. Platby mam zablokovane od dubna a je cervenec.
    Verim, ze kdyby se neco podobneho stalo na Apple Store, tak ze to behem dvou dnu bude vyresene hlavne abych mohl nakupovat. U Googlu mate rok sem rok tam zadny spech.

    A urcite takto postizeny nejsem jedinny na svete, takze pak se nedivte, ze se malo nakupuje na Androidu, kdyz lidi nemuzou.

      • Ja Apple taky nic, nemam nic odc nich. U Google jsem nechal asi neco pod tisic, ale bohuzel je s tim konec, nejde zaplatit, zobrazi se hlaska „Vase platebni sluzby byly zablokovany.“ Resil jsem to s nima, ale vysledek nula.