Android má nového krále. Jelly Bean ve verzi 4.1 přeskočil starý Gingerbread

0

Naše odhady se vyplnily. Před měsícem jsme na Cnews tvrdili, že v srpnu už bude Android 4.1 nejrozšířenější verzí. Google dnes zveřejnil čerstvé statistiky přístupu systému k Play Storu, které to potvrzují. Android 4.1 má 34% tržní podíl, Android 2.3 pak 33,1%.

Statistiky Androidu v srpnu 2013
Statistiky Androidu v srpnu 2013

Důležité je, že rostou pouze dva nejnovější systémy z rodiny Jelly Bean, podíl ostatních iterací se stále smrskávají. Pokud počítáme za moderní OS Android 4.0 a vyšší, už téměř dvě třetiny (konkrétně 63 %) smartphonů, tabletů a jiných zařízení se jím mohou chlubit.

A zkusíme další tipovačku. Před nedávnem Google uvedl nový Jelly Bean ve verzi 4.3. Ukáže se ve statistikách už příště, tedy na začátku září? Podle mě je to reálné. Aktivovaných je zhruba miliarda Androidů, čerstvý Jelly Bean se už dostává na starší Nexusy 4, 7, 10 a Galaxy Nexus + nový tablet Nexus 7. Skromný odhad pět milionů aktualizovaných kusů by za měsíc mohl znamenat až 0,5% podíl Androidu 4.3.

 

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Pety: vyjeď si z města do obce/vesnice a můžeš si ten náskok hrdě umazat….takové kecy miluju. Taky mám kámoše, co mají rychlosti, které reálně nemůžou využít a platí za to doslova pár stovek.

  Jsem  zvědavý, jak se ty peníze promrhají tentokrát. Nejlepší by bylo, kdyby začaly pokládat optiku a to alespoň ve 3 vláknech,aby do budoucna byla zaručena konkurenceschopnost.

  Mám dojem, že sousedi Slovaci to tak dělají a síťují celé své uzemí optikou.

  Nicméně jsem zvědav, jak to celé dopadne, už jen teoreticky výkopové práce by vzaly majlant…mno necháme se překvapit. A/VDSL je již nějaký ten pátek staré, navíc někde stále skoro nepoužitelné. Wifi vyřazuji rovnou, protože se bavím o stabilním připojení (i když mám relativně dobré zkušenosti).

 2. Ať jdou s těmahle papírovejma hodnotama do (_._) !! Je sice hezký, že nám nabídnou úžasnejch 30Mbit, ale že tam bude agregace 1:100 a FUP jak prase, to už nikoho nezajímá 🙁 Kdyby se zaměřili na omezení současných praktik v odlehlejších oblastech, tak by to bylo lepší. Já mám „až 18Mbit“, za každý MB mě to provider zpomaluje jak šílenej, upload mám max 1Mbit a jsem rád za reálnou 5Mbit rychlost a ping pod 100ms (nic nestahuju – já kouknu na pár videí, něco zahraju, ségra něco zkoukne, pak přijde táta a 700MB denně traffic tam je – a hned FUP). Hlavně, že provider na jednu pomalou linku navěsí stovky lidí a pak to vůbec nejede (a všichni to tu dělaj stejně).

 3. no hlavne by se mela zacit tahat optika do bytu, Vivo connection je snad jedina firma co znam, co dela opticke pripojky, jinak na to vsichni kaslou a tahne se metalicka (optika max za dvere, ale dal uz ani rana… vivo jako jedno z mala taha optiku i po bytech, problem je ze oproti treba UPC je to malicka firmicka…) 

  u nas ve meste mohla byt optika vsude uz pred peti lety, zastuptelstvo mesta to zamilo, je to pry zbytecne… letos se o to snazilo vivo znova, zasitovali aspon novy bytovky, ale nic vic jim mesto nepovolilo, ze je to zbytecne… lidi sou tu radi za VDSL, ale DSL linky taky nejsou tazeny ve vsech baracich, spousta lidi se tu musi spokojit s WIFI a vetsi rychlost nez 10/2 tady na wifi proste neni, ale za stejnou cenu muzete mit ve vedlesi bytovce 100/100, s optikou vedenou az k PC… nastesti vetsina poskytovatelu tady nema fup a agregace 1:1 (vetsina znamena, ze vodafone, ufon, o2 a t-mobile tady nabizi ty nejhorsi mozny tarify…)

  proti tomuhle by mela vlada bojovat, mesta si deaj co chteji, vymysli hovadiny a o uzitecnych vecech mluvi jako o zbytecnostech…