Android může slavit. Dosáhl půl miliardy aktivovaných zařízení

0

Když před pár lety vstoupil Google na trh s mobilními operačními systémy, dojmy byly rozporuplné. Mnoho lidí věřilo, že trh je již rozdělený a pro dalšího hráče na trhu již není místo. Android však rostl a rostl, až vyrostl.

 

Google včerejší den prohlásil za velký den pro Android – právě včera totiž došlo k překročení půlmiliardové hranice. A rozhodně to není číslo konečné, denně prý přibývá 1,3 milionu zařízení. Čísla jsou to téměř neuvěřitelná, nicméně i prodeje telefonů tomu nasvědčují.

Nexus 7 také pomohl k navýšení prodejů

Z trendu aktivací je skvěle vidět, jakým tempem Android roste. Zatímco v červenci 2011 Google hlásil 550 000 aktivací denně, v únoru letošního roku to bylo již 850 000 aktivací. Ke dnešku je to výše zmíněných 1,3 milionu denně aktivovaných zařízení.

Google také vysvětlil systém počítání aktivací. Unikátní aktivaci Google započítá při úplně prvním spuštění nového zařízení. Pokud tedy telefon zresetujete do továrního nastavení, aktivace se započítá jen poprvé. O to větší radost vývojáři systému mohou mít, zvlášť když tento milník robůtek překonal v den představení nového iPhonu a dalších hraček od Applu.

Zdroj: The Inquirer

Ohodnoťte tento článek!