„Pistáciový“ Android prý bude podporovat displeje s výřezem, jako má iPhone X

0
Zmrzlina
Ilustrační foto (zdroj: silviarita / Pixabay)

List Bloomberg na základě svých zdrojů blízkých Googlu tvrdí, že letošní Android P přinese podporu pro horní výřezy displejů, jako známe z Essential Phonu nebo iPhonu X. Očekává se, že Apple nastolil nový trend a že výrobci budou postupně zvětšovat přední obrazovky i za cenu toho, že do nich budou vystupovat části se snímači a fotoaparáty.

Podpora výřezů na straně systému by usnadnila práci výrobcům, kteří by uživatelské rozhraní nemuseli přizpůsobovat sami. Úprava by teoreticky mohla souviset i se zakulacenými rohy, které se loni ve smartphonech rozmohly více než výřezy à la iPhone X.

Google podle stejných zdrojů chce i prohloubit využití Assistanta napříč systémem, mluví se o integraci v aplikacích třetích stran. Není ale jisté, zdali se funkce v telefonech objeví ještě letos.

Jasné není ani jméno. Dle abecedního pořádku půjde o Android P. Zdroje tvrdí, že interní název zní Pistachio Ice Cream (pistáciová zmrzlina), ale finální označení se ještě může změnit. Do vydání finální verze ještě zbývá nějakých šest měsíců času.

Ohodnoťte tento článek!