„Pistáciový“ Android prý bude podporovat displeje s výřezem, jako má iPhone X

0
Zmrzlina
Ilustrační foto (zdroj: silviarita / Pixabay)

List Bloomberg na základě svých zdrojů blízkých Googlu tvrdí, že letošní Android P přinese podporu pro horní výřezy displejů, jako známe z Essential Phonu nebo iPhonu X. Očekává se, že Apple nastolil nový trend a že výrobci budou postupně zvětšovat přední obrazovky i za cenu toho, že do nich budou vystupovat části se snímači a fotoaparáty.

Podpora výřezů na straně systému by usnadnila práci výrobcům, kteří by uživatelské rozhraní nemuseli přizpůsobovat sami. Úprava by teoreticky mohla souviset i se zakulacenými rohy, které se loni ve smartphonech rozmohly více než výřezy à la iPhone X.

Google podle stejných zdrojů chce i prohloubit využití Assistanta napříč systémem, mluví se o integraci v aplikacích třetích stran. Není ale jisté, zdali se funkce v telefonech objeví ještě letos.

Jasné není ani jméno. Dle abecedního pořádku půjde o Android P. Zdroje tvrdí, že interní název zní Pistachio Ice Cream (pistáciová zmrzlina), ale finální označení se ještě může změnit. Do vydání finální verze ještě zbývá nějakých šest měsíců času.