Android pokračuje v monopolizaci trhu. V Indii dosáhl 97% tržního podílu

0

Myslím, že není na škodu si připomenout ne zcela uspokojivý trend. Android v žádném případě nehodlá zpomalovat a pokračuje v monopolizaci trhu jako ve své době Windows na osobních počítačích. Víme, jak taková monopolizace dopadá, zahnízděný produkt nelze z mnoha důvodů jen tak nahradit jiným.

Před necelým měsícem Kantar Worldpanel oznámil, že Android v pěti velkých evropský zemích meziročně povyrostl o šest procentních bodů. Bavíme se o dodávkách smartphonů do Velké Británie, Německa, Francie, Itálie a Španělska, kde v období od března do května Android držel 76,5% tržní podíl. Android má jediného skutečného soupeře, a tím je iOS. I toho však dlouhodobě zvládá překonávat a podíl Applu klesá.

Samsung Galaxy S7
(Ilustrační foto)

Přesto se v zemích jako výše uvedené jablečná firma nemusí bát, že by o iPhony přestal být zájem, na trhu se udrží. Na jiných trzích, kde se iPhony nikdy neprosadily, je situace o poznání méně veselá. Podle čerstvého reportu od Strategy Analytics podíl Androidu v Indii v dodávkách smartphonů ve druhém čtvrtletí meziročně vzrostl o zhruba sedm procentních bodů. Tím si zajistil nezdravý 97,1% podíl.

Ztratil naopak Apple, který spadl z 4,5 % na 2,4 %. Ještě před rokem pak 5,5 % z prodaných chytrých mobilů zabíraly další operační systémy, jejich podíl však byl zredukován na 0,5 %. Indie patří k trhům, kde si iPhone může dovolit málokdo. A není to jediná taková země a právě tam má Apple problém a přenechává místo právě Androidu. Ten pokračuje v monopolizaci, což není nikdy příznivý trend.

Zdroj: Kantar Worldpanel | Strategy Analytics via Neowin

Android pokračuje v monopolizaci trhu. V Indii dosáhl 97% tržního podílu

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte