Android pro počítače neuspěl. Nadějný Remix OS končí

4
Remix OS

Společnost Jide Technology z části vytvořená bývalými zaměstnanci Googlu oznámila, že končí s vývojem Remixu OS. To byl operační systém určený pro tablety a osobní počítače. Zakládal se na Androidu, ale měl uživatelské rozhraní přizpůsobené pro klávesnici a myš.

Prodával se také na několika počítačích. Samotná firma na Kickstarteru zabodovala maličkým Remixem Mini. Loni založila kampaň na dva nové počítače Remix IO a IO+. Ty se však ještě k backerů z Kickstarteru nedostaly. A už ani nedostanou. Jide oznámila, že objednávky ruší a lidem brzy vrátí peníze.

Vývoj Remixu OS končí a firma bohužel neoznámila, že by předala zdrojové kódy komunitě, aby v projektu mohl někdo pokračovat. Open source je nicméně Android-x86, surový základ systému, jehož tvůrci portují Android do podoby, aby jej bylo možné nainstalovat na běžných počítačích. Chybí mu ovšem ono desktopové prostředí Remixu.

Android pro počítače neuspěl. Nadějný Remix OS končí

Ohodnoťte tento článek!

4 KOMENTÁŘE

  1. Ve zdroji je o ovšem zmíněno, ale tady ne, proč?
    RemixOS pro „consumers“ skončí, ale oni si za to můžou sami. Přes měsíc od nich nemam odpověď a před půlrokem jsem je kontaktoval ohledně přidání podpory pro Odroid C2, ale beznadejně. Napsal jsem i na email, ale bez odpovědi. Podle originální zprávy na KS https://www.kickstarter.com/projects/jidetech/remix-io-a-4k-nougat-powered-all-in-one-device/posts/1939337 je jasné, že prachy jsou v businessu a tak se tam také Jide zaměří (a je velice pravděpodobné, že dostali zajímavou nabídku právě od jedné z firem a té využili)

    Nic víc. Nic míň. Alternativa? PhoenixOS.

    Případně je ve vývoji (v raném stádiu): Sentio + Sentio apps, které se pak zpoplatnění, takže je dobré je aspoň stáhnout a mít je a licence by měla zůstat. 😉

    • No jo, představa. Ono představy naplňují málokoho, bylo by možná lepší to nejprve vidět a pak se teprve vyjadřovat. Já třeba na vlastní oči viděl desktopový systém v telefonu a moje očekávání to naplnilo bezezbytku – byla to katastrofa. Nakonec to dopadlo stejně jako s desktopovým Androiden i když trošku jinak. U Androidu si zavčas uvědomili, že operák pro přenosná zařízení provozovat na desktopu je pitomost 😀