Android pro počítače neuspěl. Nadějný Remix OS končí

4
Remix OS

Společnost Jide Technology z části vytvořená bývalými zaměstnanci Googlu oznámila, že končí s vývojem Remixu OS. To byl operační systém určený pro tablety a osobní počítače. Zakládal se na Androidu, ale měl uživatelské rozhraní přizpůsobené pro klávesnici a myš.

Prodával se také na několika počítačích. Samotná firma na Kickstarteru zabodovala maličkým Remixem Mini. Loni založila kampaň na dva nové počítače Remix IO a IO+. Ty se však ještě k backerů z Kickstarteru nedostaly. A už ani nedostanou. Jide oznámila, že objednávky ruší a lidem brzy vrátí peníze.

Vývoj Remixu OS končí a firma bohužel neoznámila, že by předala zdrojové kódy komunitě, aby v projektu mohl někdo pokračovat. Open source je nicméně Android-x86, surový základ systému, jehož tvůrci portují Android do podoby, aby jej bylo možné nainstalovat na běžných počítačích. Chybí mu ovšem ono desktopové prostředí Remixu.

Ohodnoťte tento článek!

4 KOMENTÁŘE

  1. Ve zdroji je o ovšem zmíněno, ale tady ne, proč?
    RemixOS pro „consumers“ skončí, ale oni si za to můžou sami. Přes měsíc od nich nemam odpověď a před půlrokem jsem je kontaktoval ohledně přidání podpory pro Odroid C2, ale beznadejně. Napsal jsem i na email, ale bez odpovědi. Podle originální zprávy na KS https://www.kickstarter.com/projects/jidetech/remix-io-a-4k-nougat-powered-all-in-one-device/posts/1939337 je jasné, že prachy jsou v businessu a tak se tam také Jide zaměří (a je velice pravděpodobné, že dostali zajímavou nabídku právě od jedné z firem a té využili)

    Nic víc. Nic míň. Alternativa? PhoenixOS.

    Případně je ve vývoji (v raném stádiu): Sentio + Sentio apps, které se pak zpoplatnění, takže je dobré je aspoň stáhnout a mít je a licence by měla zůstat. 😉

    • No jo, představa. Ono představy naplňují málokoho, bylo by možná lepší to nejprve vidět a pak se teprve vyjadřovat. Já třeba na vlastní oči viděl desktopový systém v telefonu a moje očekávání to naplnilo bezezbytku – byla to katastrofa. Nakonec to dopadlo stejně jako s desktopovým Androiden i když trošku jinak. U Androidu si zavčas uvědomili, že operák pro přenosná zařízení provozovat na desktopu je pitomost 😀