Android se snadno připojí k síťovému disku nebo NASu. Google vydal Samba Client

3
NAS Synology DS416play

V Play Storu nově najdete aplikaci Android Samba Client. Díky ní můžete v systémové aplikaci Stahování číst, upravovat a mazat soubory ze síťových disků připojené přes protokol Microsoft CIFS/SMB (v1, 2 i 3). Ten se používá ve světě Windows, ale je také standardním protokolem u NASů.

Pro Android existují desítky klientů v podporou Samby, funkci implementují i pokročilí souboroví správci nebo multimediální přehrávače (VLC). Aplikace od Googlu se přitom řadí mezi ty horší. Chybí ji nápověda a ani neumí sama prohledat zařízení dostupná v síti. Adresu (a její správný formát) musíte zkoušet metodou pokus-omyl.

V mém případě fungoval formát smb:ipadresa/složka. Nedokázal jsem přitom připojit celý root adresář (jako to mám například v Total Commanderu), ale musel jsem zvlášť zadat jednotlivé složky, co se v něm nacházejí (audio, video, dokumenty, práce apod.). Tohle Google podcenil.

Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE

  1. Skusal som toho kvantum. Mam synology a najlepsie sa don dostanem prave s total commanderom a lan rozsirenim.funguje perfektne a bezchybne naposledy doriesili aj prenosove rychlosti.tieto google hovadiny sice dobre vyzeraju ale ucel je nulovy.dokonca na mojom android 5.1.1 mi to vypisalo ze mam nekompatibilny android 😀 zaujimave ze total commander funguje aj na verzii 4.0. A ked potrebujem sa pripojit cez internet, synology ma vyborne dorieseny quickconnect a s ich original aplikaciami to funguje na vybornu clovek nemusi mat ani staticku ipcku.