Android Silver: Google prý spolu s operátory chystá revoluční prodej telefonů

0

Web Android Police se dostal k několika snímkům prezentace odhalující tajemný Android Silver. Nejde o novou verzi systému, ale program podpory a prémiového prodeje zařízení a služeb. Něco jako Apple Genius Bar.

Uniklý slajd z programu Android Silver
Uniklý slajd z programu Android Silver

Podle tohoto dokumentu Google jedná s mobilními operátory, v jejichž pobočkách by měly vzniknout zvláštní kiosky s vytrénovanými pracovníky, jenž by měli posloužit při nákupu i všech možných problémech se zařízením. V kiosku by se prodávalo pět top zařízení vybraných Googlem, které poběží na poslední verzi Androidu s minimem úprav, či dokonce žádnými modifikacemi.

Pobočka musí být řádně označena a musí mít na skladu určitý počet telefonů. Pracovníci musí lidem pomoci s převodem dat ze starého telefonu na nový, s vytvořením účtu u Googlu, placením za aplikace apod. Mluví se o dočasné zápůjčce nového telefonu, zřejmě při reklamaci zařízení.

 

Dokument hovoří i o asistenční službě založené na hangoutech. Google vyškolí specialisty, kteří budou radit na lince podpory 24 hodin denně a 7 dní v týdnu a kteří budou moci vzdáleně převzít kontrolu nad zařízením, aby jej mohli upravit nebo přenastavit. Amazon loni u nových tabletů Kindle Fire HDX přišel se stejnou funkcí pojmenovanou jako Mayday.

Pravost prezentace není možné ověřit, ale redaktor David Ruddock jí dává 60% spolehlivost. Slajdy pocházejí z konce loňského roku, takže se program od té doby mohly dále vyvinout, případně mohl být úplně zrušen.

Ohodnoťte tento článek!