Android Oreo už je na každém 200. zařízení. Dominuje Nougat

1
Android
Ilustrační foto (zdroj Google, úprava Lukáš Václavík)
-
Zdroj: Google

Google si dal se zveřejňování androidích statistik velkou přestávku a zcela vynechal březnová čísla. Po těch únorových tak ukázal až dubnová. K žádným dramatickým změnám ale za dva měsíce nedošlo.

Pozici nejrozšířenější rodiny systémů uhájil Nougat s 30,8% podílem, nejsilnější samostatnou edicí však nadále zůstává Marshmallow s 26% zastoupením. Zastoupení starých systémů (Jelly Bean a starších) kleslo na 5,2 %, což je pořád víc než u nejčerstvějšího Orea.

Osmičkový Android má jen 4,6% podíl, oproti únoru si polepšil o 3,5 bodu. Jistě tomu pomohly nově prodávané telefony, které přišly na trh s Oreem, ale také aktualizace významných starších telefonů jako Galaxy S8. Prosincový Android 8.1 má zatím pouze půlprocentní podíl.

Statistiky Androidu v dubnu 2018
Statistiky Androidu v dubnu 2018
Android Oreo už je na každém 200. zařízení. Dominuje Nougat
Ohodnoťte tento článek!
3.8 (75%) 4 hlasů

1 komentář

  1. s aktualizacemi je to bída. Svého času jsem si koupil nejlepší model Xiaomi Note 3 s tím že minimálně Nougat bude – a nic. Pořád jen nějaké vylepšení a fixy ale Je to pořád Maršmeloun… Pak si jeden řekne zlatý x86, tam žádný výrobce nemůže diktovat jaká verze může být v zařízení. Sice WU Desítek má své mouchy ale nějak to funguje nezávisle na výrobci zařízení.