Vánoce Oreu moc nepomohly. Nové telefony běžely hlavně na Androidu 7

1
Android
Ilustrační foto (zdroj Google, úprava Lukáš Václavík)

Čerstvé statistiky Googlu ukazují, že Android Oreo ještě pořád nemá ani jednoprocentní podíl. V tradičním měsíčním přehledu se sice nově objevil i Android 8.1, ale celá osmičková rodina je zatím dostupná je na 0,7 % aktivních zařízení. Nadále vede Android 6.0 s 28,6% zastoupením, oproti prosinci ale ztratil více než bod.

Desetinky ztrácely i starší verze Androidu, na jejich úkor rostl Nougat. Sedmičkový Android má aktuálně 26,3% podíl, v prosinci to bylo o tři body méně. Za výrazným růstem hledejme Vánoce. Lidé kupovali a aktivovali nové telefony, které už všichni slušní výrobci dodávali alespoň s Androidem 7.x.

Nové produkty s Androidem 8.x můžeme ve větší míře očekávat až po veletrzích CES a MWC, aktualizace starších zařízení ale pomalu probíhají.

Statistiky Androidu v lednu 2018
Statistiky Androidu v lednu 2018
Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. No ale vždyť nástup Orea združují sami výrobci. Kde jsou ty slibované upgrady NOKIA 3,5,7 a další výrobci… na co se čeká. Snad ne na nějaký tajný čínský vládní odposlechový bloatware, když se dušovali že se jedná o čisty Android a proto upgrade bude rychlý :-O