Střídání sladkostí. Android Oreo je konečně používanější než Marshmallow

1
Android 8 Oreo
Android 8 Oreo

Google zveřejnil nové statistiky týkající se jeho mobilního systému. Pozitivní je, že oproti září nabraly podíl jen maximálně rok staré Androidy. Negativní pak, že nejnovější Android Pie ještě stále není ani na jednom promile aktivních zařízení. (Byť na Pixely se rozšířil velmi rychle.)

V praxi to znamená, že Oreo má v říjnu již 21,5% zastoupení, o dvě desetiny bodu více než tři roky starý Marshmallow. Nejsilnější rodinou zůstává Nougat s 28,2% podílem. Oreo by mohlo zaujmout první pozici na konci roku nebo začátkem toho příštího, neboť po Vánocích budou lidi rozbalovat nové telefony a tablety a ty už povinně musí mít alespoň osmičkový Android.

TIP: Google donutí výrobce aktualizovat Android. Ale má to háček

Statistiky Androidu v říjnu 2018
Statistiky Androidu v říjnu 2018
Střídání sladkostí. Android Oreo je konečně používanější než Marshmallow
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (73.33%) 3 hlasů

1 komentář

  1. Kazdy mesic novy Android, ale nic neobvykleho, podobne idiotsky system neustaleho dojebavani softwaru novymi nepotrebnymi vecmi nedela jen Google s Androidem a Chrome, ale i Mozilla s Firefoxem a mnozi dalsi, nakonec Microsoft tim onemcnel taky a vsichni vime co s Windows 10 predvadi. Blby je, ze u Androidu to neni jen o preinstalaci softwaru za novejsi verzi, ale zaroven je vetsinou nutne poridit novy mobil.

    Ja mam nastesti SGS5 a tudiz si nove vypinaci desne cool tlacitko, ktere vyjizdi ze strany, mohu v neoficialni verzi Androidu 8.1 (LineageOS 15.1) vychutnavat jiz dva mesice. Vic se tam oproti drivejsku nastesti nezmenilo, snad az na to, ze zase dalsi cast aplikaci prestala fungovat, coz se deje vzdy s kazdou novou verzi Androidu, ze to nekteri vyvojari vzdaji, aplikaci na Google Play ukonci a na novem OS uz se aplikace v Google Play neobjevi.