Android Oreo je již na každém pátém zařízení. Pie se zatím neujal

3
Android 8 Oreo
Android 8 Oreo

Devítkový Android byl vydán již před téměř dvěma měsíci, ale zatím jej nenajdeme ani na jednom promile zařízení, právě to je mezní hranice, kterou systém musí překročit, aby se objevil ve statistikách Googlu.

Není se co divit, Android 9 Pie se kromě jeho vlastních telefonů zatím rozšířil jen do tří dalších zařízení (OnePlus 6, Nokia 7 Plus, Essential Phone), která navíc rozhodně nepatří mezi nejprodávanější.

Směle tak (jako jediné) roste rok staré Oreo. Android 8.0 si během měsíce připsal dva procentní body, verze 8.1 dokonce 2,6 bodu. Celá rodina Oreo tak má již 19,2% podíl. Nougat má sice poloviční náskok, ale Marshmallow je už na dostřel. Android je mimochodem na dvou miliardách zařízení, Oreo tak najdete asi na 400 milionech smartphonů a tabletů.

Statistiky Androidu v srpnu 2018
Statistiky Androidu v srpnu 2018
Android Oreo je již na každém pátém zařízení. Pie se zatím neujal
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (83.33%) 6 hlasů

3 KOMENTÁŘE

  1. Misto Nugatu jsem na svuj SGS5 nainstaloval Oreo a reknu vam (nic prekvapiveho) zase je to smejd a zase o neco vetsi. Funkce ktere byly v Nugatu nejak, tak ted jsou zase jinak. Pribyly nove funkce a naopak stare funkce, na ktere si uzivatele zvyknuli, tak ty jsou v prdeli a uz proste nejsou.

    Proste cim dal vetsi smejd a aby toho nebylo malo, tak Google joudove nastavili SELinux na enforce, tudiz prestali fungovat aplikace, ktere vam ukazovali zatez procesoru, pritom to nastaveni SElinux je povinne a Google zmenu zpatky na permissive nepripousti. Existuje na to hack, ale proste me vytaci, ze furt musim hledat nejake hacky, aby ten smejdskej Android nejak fungoval, jak priblizne chci.

    Jo a na Oreu uz nejedou aplikace na nastaveni spoustecich receiveru, proste sileny, zase o neco vetsi spotreba baterky uplne zbytecne.