Android TV se dostane do prvních televizorů. Adopci slibují Sony, Sharp a Philips

0

Google loni rozšířil záběr Androidu i o automobily, chytré hodinky a také televizory. Platforma Android TV je po Google TV, Nexusu Q a Chromecastu už čtvrtým pokusem vetřít se lidem do obýváku. S Chromecastem to díky ceně a jednoduchosti vyšlo. Android TV má zase ambice nahradit proprietární systémy pro Smart TV. Poprvé jsme se s ním setkali loni v přehrávači Nexus Player, ale letos se dostane i do velkých zobrazovadel.

Android TV je připraven, televizory jsou na cestě
Android TV je připraven, televizory jsou na cestě

Sony a Sharp na Android TV postaví všechny letošní modely Smart TV, Philips část nabídky. Google na svou stranu získal i významné čínské výrobce TPVision a Huawei nebo výrobce periferií a notebooků Razer, který představil vlastní herní konzoli.

Podporu televizního Androidu slibuje také většina výrobců čipů: Intel, Qualcomm, Nvidia, Mediatek, ARM, Imagination Technologies, Broadcom, Marvell, STMicroelectronics a Mstar. Jen s výrobci koncových zařízení to bude složitější. Panasonic totiž Smart TV staví na systému Firefox OS, LG využívá WebOS a Samsung zase vsadil na vlastní Tizen. Vývoj aplikací tak bude značně roztříštěný.

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!