Android v tabletech na vzestupu

0

Poslední informace hovoří o tom, že operační systém Android, jehož duchovním otcem je společnost Google, je na vzestupu. Android míří vzhůru v několika segmentech, kromě chytrých telefonů se jedná i o oblast tabletů. Tak to alespoň tvrdí analýza výzkumné společnosti Strategy Analyst.

Během posledního čtvrtletí roku 2010 tak podle této studie poskočil Android na tabletech z podílu 2,3 procent na současných 22 procent, a začíná tak pomalu soupeřit s Applem. Zařízení Apple iPad má sice podle Strategy Analyst 75% podíl, ještě na konci léta to ale bylo 96 procent.

Android

Hlavními konkurenty v oblasti tabletů budou pro Apple zejména Samsung (Galaxy Tab), Motorola a Acer. Zatímco Apple prodal na konci roku 7,3 milionů tabletů, přístrojů s Androidem se v posledním čtvrtletí prodalo 2,1 milionu.

Apple iPad je tedy zatím stále zdánlivě neohrožená jednička, Android nicméně zatím soupeřil jen svou platformou, která je primárně určená pro mobilní telefony s výrazně menšími displeji. To by se mělo s příchodem jeho třetí generace změnit, na jaře se na trh zároveň dostanou mnohem výkonnější tablety vybavené čipsetem Tegra 2 od renomovaných výrobců. I proto se společnost Strategy Analyst domnívá, že letos se pozice obou tabletových platforem vyrovnají.

Android tablet

Podle odhadů by se letos mohlo prodat na 57 milionů tabletů, v roce 2014 se však objem prodeje vyšplhá až na 171 milionů kusů.  Operační systém Android se samozřejmě výrazně prosazuje i v oblasti mobilních telefonů. Ve čtvrtém čtvrtletí minulého roku tento systém sesadil konkurenční Symbian od finské Nokie z pozice nejoblíbenější platformy pro chytré telefony.

Android v tabletech na vzestupu

Ohodnoťte tento článek!