Android Wear 2.0 nabírá zpoždění. Nový hodinkový systém letos nepřijde

0

V květnu představený Android Wear 2.0 letos nepřijde. Google včera odhalil třetí vývojářské sestavení a prozradil, že přijde také čtvrté. Testování by mělo probíhat ještě začátkem roku 2017.

Třetí beta přináší jednu zásadní novinku – Play Store. S AW 2.0 budou moci hodinky být zcela nezávislé na mobilu, takže si zaslouží i vlastní softwarový obchod. V něm se objeví čistě jen aplikace, které mají hodinkové rozhraní. Google navíc vývojářům dovolí vydávat pouze hodinkové aplikace bez části pro mobil.  Různé sportovní trackery apod. tak mohou být jen na zápěstí, ale nebudou zabírat místo v telefonu.

Android Wear 2.0 bude mít vlastní Play Store
Android Wear 2.0 bude mít vlastní Play Store

Wear 2.0 kromě toho přinese z Apple Watch okopírované Komplikace (widgety u ciferníku), rozbalovatelné notifikace, QWERTY klávesnici, rozpoznávání znaků při psaní prstem a univerzálnější sportovní platformu Fit.

Zpomalený vývoj znamená, že příští týden spolu s telefony Pixel, novým Chromecastem a Wifi pravděpodobně žádné nové hodinky Google nepředstaví. Z dřívějších zdrojů přitom víme, že dva modely chystá. Nejistý vývoj hodinkového Androidu možná také způsobí, že Huawei přejde na konkurenční Tizen od Samsungu. Spekuluje o tom list Korea Herald.

 

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!