Android Wear dostane pár novinek. Počítá se s interaktivními ciferníky

0

Zhruba před rokem se na trh dostaly vůbec první chytré hodinky s tehdy novou platformou Android Wear. Ta se ale od první verze razantně proměnila a zatím nejvíce novinek přinesla aktualizace vydaná během května. Na konec července bylo podle posledních zpráv v plánu uvolnění další nové verze, která sice nepřinese tolik žádaných novinek, nepatří však ani k zanedbatelným aktualizacím.

Největší novinkou jsou interaktivní ciferníky, které dostanou více možností než jen pouhé pasivní zobrazování informací. Přibude možnost rozšíření menších ciferníků, které zobrazují například kroky a tak podobně. Tím se ale opět změní základní gesto pro otevření nabídky s aplikacemi, kontakty a hlasovými příkazy.

 

K těm se už nyní dostanete také táhnutím zprava doleva, pokud ale chytré hodinky s Android Wear používáte, budete si muset opět zvykat na nový styl používání. Chytré hodinky jsou však pořád především pro technologické nadšence a ti s něčím takovým většinou problém nemají.

Druhá novinka nese název Together a má sloužit k rychlému posílání zpráv, emoji nebo nálepek přímo z vašeho zápěstí na zápěstí kamarádů. Má jít pravděpodobně o odpověď na podobné zasílání zpráv u Apple Watch, kde krom emoji můžete posílat i kreslené obrázky nebo srdeční tep.

Nová verze Android Wear se měla k prvním uživatelům dostat ještě do konce července. Podle současných zpráv ale byla odložena a počítá se s ní až v průběhu srpna. Každopádně do konce prázdnin by se měla dostat na zápěstí všech uživatelů. U LG G Watch R navíc ještě přinese podporu Wi-Fi, které se ostatní uživatelé dočkali už s předchozí aktualizací.  

Zdroj: Phandroid, Androidbeat

Android Wear dostane pár novinek. Počítá se s interaktivními ciferníky

Ohodnoťte tento článek!