Android Wear vs. Apple Watch. Google naučí své hodinky komunikovat s iPhonem

0

Zdroj blízké magazínu The Verge tvrdí, že Google dokončuje aplikaci, která spojí hodinky s Androidem Wear a iPhony. Pro jablíčkáře by to byla zajímavá alternativa, neboť hodinky se systémem Googlu déle vydrží, jsou levnější a dostupné v různých tvarech včetně těch s kruhovými displeji.

LG G Watch R a notifikace z FaceTimu na iOS (foto: The Verge)
LG G Watch R a notifikace z FaceTimu na iOS (foto: The Verge)

The Verge už získal fotku hodinek LG G Watch R, na kterých je vidět upozornění na zmeškaný hovor z FaceTimu na iOS. Už konkurenční Pebble ukazují, že umí přijímat notifikace z iOS, kromě toho dokážou ovládat přehrávač hudby na iOS a slouží i jako fitness tracker. Stejné funkce tedy teoreticky může na Android Wear dostat Google. K tomu se nabízí i přímé provázání s vlastním ekosystémem, především asistentem Google Now, Hangouty a Gmailem.

 

Otázkou je, jestli Apple takovou aplikaci vpustí do App Storu. Už v minulosti dělal Googlu problémy s Mapami a službou Voice. V podmínkách pro vývojáře navíc stojí, že aplikace ani jejich metadata nesmí zmiňovat konkurenční mobilní platformy. „3.1 Apps or metadata that mentions the name of any other mobile platform will be rejected.“ Ale Google jistě najde cestu, jak to obejít.

Zdroj: The Verge

Ohodnoťte tento článek!