Androidí aplikace by Windows Phone zabily. Rudy Huyn má opačné řešení

0

V Microsoftu dlouho zkouší přesvědčit vývojáře, aby psali aplikace pro smartphony s dlaždicemi. Poslední strategie opět spočívá v ukecávání. V záloze podle všeho však stále ještě drží náhradní plán, který by znamenal povolat do zbraně aplikace určené původně pro Android. Proti tomu však na Redditu vystoupil populární Rudy Huyn.

V první řadě poukazuje na to, že systémy, které emulaci aplikací z jiných platforem zkusily, obvykle pohořely. Platí to pro kdysi oblíbený OS/2, případně pro ne tak starý Blackberry 10. Navíc ani alternativní obchody s aplikacemi pro Android si nevedou moc dobře, ale to víme sami docela dobře. K největším patří obchod od Amazonu.

 

Ani ten přitom nepřilákal dodatek vývojářů. Ty stávající jsou navíc často neaktuální. Navíc by se podle Huyna všichni vykašlali na vývoj pro Windows Phone, už by nikdo neměl pořádně důvod vyvíjet nativně. Výsledkem by byly neoptimalizované a špatně bežící aplikace, což by platformu přivedlo leda do hrobu.

Jaké může být podle vývojáře jiné řešení? Navrhuje přesný opak, Microsoft by měl nabídnout vytváření univerzálních aplikací (běží ve Windows 8 i Windows Phone) na jiných platformách. Technicky je to podle Huyna možné. Tyto aplikace by běžely skoro všude, včetně Androidu, ovšem s výjimkou iOS. Myslíte, že by to něčemu pomohlo?

Zdroj: Reddit via WMPoweruser

Ohodnoťte tento článek!