Angry Birds se chystají také na konzole: budou v HD a s pohybovým ovládáním

0

Populární herní série Angry Birds slavila prozatím úspěchy hlavně na mobilních telefonech, kde je možná nejúspěšnější hrou všech dob. Docela dlouho už se ale mluví také o možnosti, že by Angry Birds vyšlo i pro konzole. Nyní už je konečně Rovio i partnerská společnost Activison konkrétnější.

Angry Birds by se na konzolích mělo objevit v podobě trilogie zahrnující originální hru plus Angry Birds Season a Angry Birds Rio. Na to vše se mohou těšit majitelé Xbox 360, Playstation 3 a Nintendo 3DS.

Konzole mají pochopitelně podstatně lepší herní výkon než mobilní telefony a Angry Birds se tomu přizpůsobí. Všechny hry získají výrazně lepší grafiku použitelnou pro HDTV, pozadí už nebude statické ale animované a celá trilogie by měla podporovat i pohybové ovládání.

Při nasazení rozumné ceny je úspěch této mimořádně populární hry myslím zaručen. Angry Birds by rozhodně nebylo první hrou, která se dočkala portace na konzole. Předělávky se dočkalo např. Plants vs. Zombies a údajně se pro Xbox 360 chystá také Doodle Jump.

Zdroj: ign

Ohodnoťte tento článek!