Angry Birds v životní velikosti [video]

0

Poslední dobou je v kurzu bláznivá hra Angry Birds. Okupuje především na smartphony, existuje však i v několika zajímavých variantách.

Videohru od finské společnosti Rovio Mobile v dnešní době zná spousta lidí. První verze hry byla vydána na konci roku 2009 pro operační systém Apple iOS. Za tu dobu si získala miliony příznivců, přestěhovala se i na osobní počítače, a dokonce se dostala i do několika oblíbených televizních seriálů.

Především kvůli její oblíbenosti a jednoduchosti ovládání si jí do parády vzala partička studentů informačních a komunikačních technologií na univerzitě v Queenslandu a v rámci jejich bakalářské práce přetvořila ovládání hry do reálného obřího praku. Ten pomocí různých senzorů (použitá technologie bohužel nebyla uvedena) snímá náklon a sílu natáhnutí pružiny praku a s celkem obdivuhodně rychlou odezvou informace vyhodnotí. Samotná hra se promítá na zeď.

Vývoj této srandičky studentům zabral několik měsíců a ještě nějakou dobu bude probíhat jeho dokončení. Navíc není jisté, zda se herní nástroj dostane na prodejní pulty. Pokud byste si hru chtěli zahrát, ale nemáte dostatečné nervy jako výše zmínění studenti, ani podporovaný smartphone, budete si muset vystačit s verzí pro internetové prohlížeče.

Zdroj: Univerzita v Queensland (via Engadget)

Ohodnoťte tento článek!