Ani v říjnu nebude nuda. Apple představí nové iPady, HTC ukáže Nexus 9

0

Září bylo měsícem tiskových konferencí a důležitých veletrhů, ale příval novinek nepovolí ani v říjnu. Jednu akci chystá Apple, který musí představit letošní generaci iPadů, zveřejnit finální verzi OS X Yosemite a zřejmě s tím ukáže i nové Macy. Podle zdrojů Daily Dotu se tiskovka uskuteční 21. října. Vychází to na tradiční úterý, bez jednoho den rok po loňské akci.

Takhle by měl vypadat Nexus 9 od HTCTakhle by měl vypadat Nexus 9 od HTC

To novinář Paul O’Brien dostal tip, že HTC představí 16. října nový tablet Nexus 9. O něm už prakticky všechno víme. Jeho podobu i parametry už v červnu odhalil magazín Android Police. Nexus 9 pravděpodobně dostane 8,9″ displej s rozlišením 2048 × 1536 px. Uvnitř najdeme 64bitovou verzi čipu Tegra K1.

O tabletu ještě víme, že dostane 2 GB paměti, 16/32GB úložiště, 3Mpx přední a 8Mpx zadní foťák, ten dokonce i s optickou stabilizací. Rozměry budou 226,3 × 151,9 × 7,9 mm a hmotnost 418/427 gramů (Wi-Fi/LTE). Nedávno existenci tabletu omylem potvrdila i Nvidia. Spolu s novým tabletem by měl Google představit i finální verzi Androidu L (5.0).

V říjnu se také začne prodávat odvážný BlackBerry Passport. Kanaďané vsadili na obrovský čtvercový displej a hardwarovou klávesnici. Formát trochu vychází z klasických BlackBerry, když se ještě neexperimentovalo s dotykovými displeji, ale novinka je nezvykle široká a má jinou klávesnici. Je pouze třířádková, zato slouží jako touchpad. Více najdete v našem dřívějším článku.

Ohodnoťte tento článek!