Ani válka nezastavila ruského Mrazíka, o letošních Vánocích jej uvede opět TV Nova

23
Mrazík
Mrazík
-
Zdroj: Gorky Film Studio 1964

Ruskou pohádku Mrazík bude o letošních Vánocích vysílat tradičně TV Nova a na Slovensku Markíza. České televizní Vánoce si bez něj nelze již mnoho let představit. Ani tento rok se prý nezvažovalo, že by Mrazík chyběl.

Nova vysílá Mrazíka nepřetržitě od roku 2000 a letos jej uvede již po 23. v řadě. Předtím jej vysílala Česká televize. Mrazík, neboli v originále Морозко a v anglofonních zemích uveden jako Jack Frost, je film z roku 1964 a o rok později získal cenu na festivalu v Benátkách. Vyšel i v několika edicích na DVD. Nova uvede pohádku s českým dabingem a Markíza se slovenským. Obě televizní stanice jsou součástí skupiny CME, jež patří pod PPF.

Pochybnosti mohly nastat kvůli aktuální ruské útočné válce doprovázené kybernetickými útoky. „Pohádky jsou apolitické a TV Nova letos změnu vůbec nezvažovala.“ Pro Cnews to sdělil Michal Prokeš, Head of Product PR skupiny Nova.

Herec, který ztvárnil postavu Dědy Mráze, měl švédské rodiče a narodil se na Ukrajině. Shodou okolností pár kilometrů od nynější frontové linie. Mrazík tak na obrazovkách přežil ruské války v Čečensku, Gruzii i teď tu na Ukrajině.

Upoutávka na Mrazíka z dřívějších let:

Via: TV Nova a Televizníweb

Ani válka nezastavila ruského Mrazíka, o letošních Vánocích jej uvede opět TV Nova
Ohodnoťte tento článek!
3.4 (67.69%) 26 hlasů

23 KOMENTÁŘE

   • Řekl bych že i na více let dopředu
    a kdyby neměla vysílací práva Nova, tak je jistě urychleně koupí ČT nebo Prima, nemohou si přece nechat ujít takovou klasiku která k českým vánočním svátkům patří.

    ….jinak docela vtipné anglofonní pojmenování 🤣🤣🤣

 1. je tam každej rok tak musí i letos, přesto že všem leze krkem, když by byl v březnu lidé by televizi ukamenovali, ale když bude v prosinci nikomu to vadit nebude, ale pokud by nebyl, všichni by řvali že to je kvůli ukrajině a co si ještě kvůli nim neodtrhnem od huby.

  • Nikdo neomezuje jinou než „naši“ kulturu, nicméně racionálně uvažující člověk má špatný pocit z toho, že peníze za vysílací práva jsou použita k chodu nedemokratického režimu, který v sousedním státě vraždí, mrzačí, znásilňuje, týrá, vyhrožuje jadernými zbraněmi a snaží se způsobit hladomor.

 2. tak je mi z těch komentářů smutno. Kolikrát jsem si říkal že ta laciná propaganda z ČT a Novy nemůže mít na někoho s rozumem efekt. Ale jak je vidno ty peníze na propagandu nešly do luftu, většinová populace na levná hesla bohužel dobře slyší. Stačí číst ty články o Nohavicovi – dokud byl protisovětský/ruský tak ho havlisté apod. zbožnovali. Jakmile poukázal na realitu tak je to největší odpad společnosti. Bylo krásné heslo „nejsme jako oni“ – jenže se sebeidentifikací s režimem jsou jako oni, úplně stejní a přitom si myslí jak moc jsou lepší…. Blít…

  • Dokázal bys uvést příklad laciné propagandy na ČT a Nově?

   Nohavica je dobrý písničkář, ale zbabělec s křivým charakterem. Asi na něj musí něco v Moskvě vědět, že jim tak podlézá viz. písnička o raketě, která spadla na polské území.

  • Přesně tak. Napřed šaškařice s covidem, teď to pokračuje s dalším šaškem (ať už tím nevtipným sjetým zeleným nebo jeho rozkuřovačem fialovým). Člověk by řekl, že fanoušci IT webu budou mít více rozumu, že si hledají informace různě na netu,( nepočítám extrémismus na obou stranách např. ČT vs silně založené konspirační weby s plochozemci), ale např. třeba ze starých dokumentů v originálním jazyce. Ale čumět na naše zaručeně pravdivé TV zprávy a podléhat jejich masírce. Ale no tak… Už to tady bylo se zmíněným covidem a očkováním a teď to pokračuje jen s jiným tématem.U starších pardálů to pochopím, ti jedou a volí setrvačností to, co celý život a to, co jim vnutí massmediální korpofašismus. Mladí by mohli alespoň v tomhle otevřít oči ale je to taky těžký, když kolikrát ani neví co mají vůbec za genitálie.

  • Situace tak špatná není. Ve skutečnosti vlivu médií propadá jen část populace, někdy se mluví o polovině, někdy o třetině. Útěchou může být, že na Západě je to horší.
   To že se to může zdát horší, je dané tím, že ekonomické elity se celosvětově odmítají dál dělit o moc s obyčejnýma lidma. Proto vidíme totalitní režimy jako je Rusko, Čína, USA, Evropská unie. Každá ta totalita je jiná, ale všechno to jsou totality. A vládnoucí ekonomická elita je vlastníkem nebo správcem médií, tudíž ta propaganda jede všude stejně!

   • Stoupni si v Bruselu na náměstí s transparentem „Leyenová je diktátorka“. Udělej to samé ve Washingtonu s „Biden je diktátor“. Pak si uzavři dobré životní pojištění a zkus to v Moskvě s „Putin je diktátor“. Jestli vyvázneš ve zdraví, můžeš poškádlit osud ještě jednou v Pekingu 🙂 Teprve pak nám tu přijď vyprávět, jak je na tom Rusko, Čína, USA a EU stejně, co se týče totality.

    • Zkus napsat, že Rusko je v právu hejkale.. už 47 stíhání.v ČR.
     Přitom by stačilo nestrkat rypák na východ a starat se o svoje brambory.
     A ostatním nemá smysl se hadat pokud žijete v režimu, který vás za názor uvězní. Rozhodně to nemá smysl v nějakých veřejných diskusích.
     Užijte si Mrazíka .-))) A nenechte se vyprovokovat.

     • „Rusko je v právu hejkale..“ A? 🙂 Za toto se v ČR nezavírá. Jestli je číslo 47 správné, určitě jde o stíhání na svobodě a policie se řídí platnými zákony. Jak může OMON zatýkat lidi na náměstích, když se tam postaví s prázdným A4 papírem? Na to je nějaký zákon? Proč se nesmělo v ruském veřejném prostoru používat slovo válka? (nyní ho už opatrně používají i propagandisté)

      Nestrkat rypák… Ano, když budou žáci ve škole šikanovat slabšího spolužáka, správná reakce je nestrkat do toho rypák. Jak šlechetné 🙂

      „pokud žijete v režimu, který vás za názor uvězní“ To máš z ruské propagandy v Novosibirsku nebo odkud jsi na toto přišel? Tady „na západě“ se za názory nevězní. Pokud tvrdíš, že ano, určitě zvládneš poskytnout i nějaký konkrétní příklad. U Ruska jistě všichni znají Navalného.

      • Každý den se počet stíhaných zvyšuje. TAdy máš články z českého rozhlasu.
       https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/policie-schvalovani-invaze-rusko-ukrajina-valka-trestny-cin_2211281810_pik
       https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/policie-stihani-schvalovani-invaze-rusko-ukrajina-valka_2210251641_pik

       To věznění mám z Českého rozhlasu.
       Takže podle Českého rozhlasu už 49 lidí v té novodobé Heidrichiádě. Jo toho zloděje co vykradl fondy toho znají.

       Do divokých polí.. kdo neví viz wikipedia, nestrkal rypák žádný český král ani vláda. A věděli proč. To jen slouhové dnes mají péči.
       Užijte si mrazíka, je to ideozločin .-)))

      • „Pokud by někdo veřejně – včetně demonstrací, prostoru internetu nebo sociálních sítí – vyjadřoval souhlas s útoky Ruské federace na Ukrajinu nebo v této souvislosti vyjadřoval podporu nebo vychvaloval čelné představitele Ruské federace, mohl by za jistých podmínek čelit i trestněprávní odpovědnosti,“ uvedl k tomu nejvyšší státní zástupce v tiskové zprávě.

       To je dobře, že se každý den počet stíhaných zvyšuje. Policie koná svou práci a tak to má být. O věznění obviněných není na tvých odkazech ani zmínka, je tam jen uvedena sazba, která jim hrozí. Zatím jsou stíháni na svobodě.

       Porovnání s Heydrichiádou rovněž pokulhává. Tehdy vycházeli v novinách seznamy lidí, kteří byli ten den za protiněmeckou činnost popraveni. Zkus se podívat na film Vyšší princip a porovnej si to se situaci v ČR. Aha, pardon, ty stále trčíš v Novosibirsku, odkud se ti to bude porovnávat špatně. Ale alespoň máš ruská média, která ti naši „západní“ diktaturu líčí zcela pravdivě.

 3. Ukrajine tieto Vianoce podarovali mrazika aj bez žiadosti o práva.

  Nemáte ani šajnu, koľko vygumovaných hláv denne stretávam v tejto súvislosti a aké rôzne konšpirácie a ohýbanie faktov dokažu vymyslieť, len aby boli na vine Ukrajinci a Amerika s celým západom.

  Ono to tak možno vyznieva z môjho príspevku, ale naozaj neni do smiechu, keď si človek uvedomí, koľkými debilmi je obklopený a hlavne, ak si predstaví scenár, že práve kvôli týmto pomalším hlavám, by aj on sám jedného dňa mohol skončiť v nejakej zasranej totalite…
  Je fakt vtipne, ako všetci pár rokov dozadu lamentovali nad tým, že sem z blízkeho východu prichádzajú len chlapi medzi 20-30 rokov. Kde majú ženy a deti? Poďme im potápať lode a bla bla… Dnes, keď prichádzajú samé matky s deťmi túto od susedov, tak je zase zle a sme proti…

  Nie, fakt to neni smiešne, je to totálne smutne, úbohé a hambim sa za svoju národnosť.

 4. gi..
  Tak jednak mám vyšší klasické vzdělání v Československu a o filmu Vyšší princip mne není třeba poučovat. Znám jej velmi dobře.
  Za další mám přístup k jakýmkoli zdrojům díky síti VPN.
  No a v neposlední řadě z hlediska vyššího principu mravního je česká vláda nelegitimní. /Ono i zhlediska neohnutého volebního zákona. A nejenom z tohot.. Nikdy by tato takzvaná vláda nebyla Rychetského. Takže pokud vládne nelegitimní vláda do ČR se nevrátím. Prozatím se spokojím se sledováním panoptika z bezpečného povzdálí.
  Nejdříve se zavírá, pak střílí na demonstracích a pak popravuje. Počkám si na to s mísou popkornu. Tak únor bych to viděl na větší drámo..ne dříve.