Ani ve Firefoxu už nebude dostupný flashový přehrávač. YouTube chce HTML5

0

Není to tak dávno, co začal Google pouštět videa z YouTube v HTML5 místo ve Flashi. Týkalo se to uživatelů domácího Chromu. Podobné chování bylo zaznamenáno v konkurenční ohnivé lišce. Jedná se však až o rané sestavení Firefoxu 33. Do této chvíle jste se mohli k upřednostňování přehrávače postaveném na HTML5 uchýlit dobrovolně sami.

Tip: Google opatrně pokračuje v plánu vystrnadit zásuvné moduly z Chromu

Věc se má tak, že jak ve Chromu, tak nyní ve Firefoxu 33 vlastně už nemáte možnost přejít zpátky na přehrávač ve Flashi. K porodním problémům rozhodnutí patří také to, že ne každé video je dostupné v HTML5. Zvlášť pro Firefox pak platí, že zatím ani nepodporuje všechny formáty – jmenovitě s H.264 bývají problémy.

 

Prohlížeč od Mozilly se navíc teprve učí porozumět specifikaci Media Source Extensions. Bez této technologie se video ani nespustí v nejvyšším rozlišení. Zatímco flashový přehrávač vám nabídne 1080p, v HTML5 obdržíte třeba pouze 720p.

Ve Firefoxu 31 a novějším počáteční podporu ručně aktivujete na stránce about:config, kde najděte a zapněte předvolbu media.mediasource.enabled. Doufejme, že uživatelům ohnivé lišky nezpůsobí vyřazení flashového přehrávače problémy s přehráváním. Firefox 33 by v ostré verzi měl přijít na podzim.

via gHacks

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Je to take iste salamovanie vykonu cez vyssie napatia a takty (cize cosi co si moze urobit kazdy doma za 5 minut) ako predviedlo AMD s „GHz Edition“ potom, co GTX 680 mierne prekonala konzervativne nastavenu 7970. Zaujimave je to z z cenoveho hladiska, technicky nic nove ak teda nepovazujeme uvedenie GK110 s defektnostou niekde medzi 780 a Titanom za „ulta uber novinku“. 🙂

 2. No 780ti za 700 dolacov? Tak to teda opat ziadny cenovy zazrak ked to porovnam s cenovkou peknych 540 za 290x. Nv pohvieco teda nevymyslela, aj keby ten vykon vdaka navysenym taktom bol o par % vyssi od 290x, urcite z toho predajny hit nemoze byt s takou cenovkou. Zaroven to bude mat nasledok na dorovnanie spotreby aj hlucnosti s konkurenciou, A co bude s TITANKOU a jej titan-cenovkou?

 3. No záleží aké parametre bude mať GTX 780Ti. Ak by nVidia nasadila vydarenejsie cipy s väčším počtom aktívnych blokov, 1GHz takt a 7GHz pamäte, mohla by byť táto karta veľmi zaujímavá.

  Každopadne bude určite po nejakú dobu lepšiou voľbou 290X ( nie však referenčný ).

  No na Full HD je 280X nevyhodny pri porovnaní prevádzkových vlastnosti a cene o 20 USD vyššej je gtx770 jasná voľba.

 4. Takže pokud si shrnu co jsem se dověděl, v žebříčku zajímavosti:

  GTX 770 a R9 280X jsou přímí soupeři, R9 280X mírně vítězí výkonem, GTX 770 zase spotřebou. Je dobře že zelená karta slevňuje, ovšem je špatně že pouze na úroveň odhadem 7000 Kč (měla by jít níž!). Nvidia si je tedy svým fanklubem jistá, nebojí se zas až tolik jak by nám zákazníkům udělalo radost (neboť chceme kupovat levně!).

  R9 290X se výkonem posadil velmi mírně nad Titan, s cenovkou 550 USD o 85% níž. Je pravda že referenční provedení (jako obvykle u AMD, s vyjimkou HD 7990) stojí za prd, ale karta slibuje solidní vlastnosti pod nereferenčním chlazením. Není tedy divu, že GTX 780 slevnila, co mě překvapuje, že ji nVidia řadí cenově POD R9 290X – 500 USD. To znamená jediné, v očích pure-zeleňáka se stane GTX 780 opět jasným králem. Avšak pozor! Stále ještě nevím jak je na tom výkonově R9 290 (bez X), stejně tak ani nevím cenu, je tedy možné, že právě ona bude skutečným rivalem pro GTX 780.

  Předpokládejmě, že aby GTX 780ti obhájíla svoji tenu 700 USD, musí výkonem porazit R9 290X (ze zkušeností ze žravostí GCN a GK110 soudím, že spotřebou ho může maximálně dohnat) – že bude mít víc výpočetních jader víme, bude zřejmě muset mít vyšší takty. Pak ovšem nastává lapálie s GTX Titan – přeznačí titan na GTX 780ti? přestane se vyrábět? vyrábí se vůbec ještě?

  Osobně jsem všema deseti pro cenovou válku, chtěl bych si na vánoce koupit novou grafiku pod  6000 Kč, ideálně R9 280X nebo GTX 770.

 5. Chci si udělat do konce roku radost a koupit si novou hračku… Říkal jsem si že to bude 780 Lightning, ale teď když vidím ty radeony, čekám na R9 290X Lightning 🙂 Ale uvidíme, možná to bude nakonec něco levnějšího…