Anniversary Update je skoro hotový. Prvním kandidátem na vydání je build 14384

0
Verze 1607 bude dostupná skoro přesně rok po verzi 1507. Není proto překvapením, že Microsoft loni touto dobou rovněž mířil k dokončení.

Není to vůbec překvapivé, ale nelze to v krátkosti nezmínit. Podle Zaca Bowdena, jehož zdroje se v minulosti prokázaly jako dobré, Microsoft oficiálně zahájil poslední fázi příprav vydání Windows 10 Anniversary Update. To znamená, že Microsoft chce mít zanedlouho sestavení, které bychom za zlatých časů označili písmeny RTM.

Pro pořádek připomínám, že RTM už v Microsoftu oficiálně neexistuje, reálně se ale stejně nakonec musí vybrat sestavení, které bude široce distribuováno. To neoficiálně můžeme označovat jako RTM, navzdory překopanému vývojovému cyklu Desítek. Prvním kandidátem na vydání je podle dostupných informací sestavení 14384. (Členové a členky programu Windows mají zatím k dispozici sestavení 14383.)

Windows 10 build 14376

Sestavení 14384 bylo zkompilováno, a pokud se nestane něco nepředvídaného a nebude v něm objevena vážnější chyba, měla by být finální verze Anniversary Updatu dostupná veřejnosti – tím je patrně myšleno členstvo programu Windows Insider – už koncem příštího týdne. Široká veřejnost se dočká nejdříve 2. srpna, kdy bude nová verze Windows 10 oficiálně uvedena na trh a bude dostupná přes Windows Update.

Podotýkám, že i kdyby uvedené sestavení prošlo interními testy a bylo vybráno jako finální verze Anniversary Updatu, zatím bychom nemohli hovořit o finální verzi. Sestavení tak jako tak ještě nejdříve půjde k otestování na počítače zapojené do programu Windows Insider s tím, že Microsoft bude ještě chvíli usilovně žehlit chyby. A v den oficiálního vydání bude jako obvykle k dispozici hned první souhrnný balík s prvními opravami. Teprve s tímto balíkem můžeme hovořit o finální verzi Anniversary Updatu.

Zdroj: Windows Central

Anniversary Update je skoro hotový. Prvním kandidátem na vydání je build 14384

Ohodnoťte tento článek!