Anonymous odhalili kompletní databázi členů ODS včetně adres, telefonů a rodných čísel

0

Když Anoni na začátku dubna napadli web Občanské demokratické strany, brzy nato zveřejnili databázi základních údajů o 28 000 členech. Teď skupiny Anonymous a #TrollSec vydali nový soubor (sql dump, soubor už je smazaný), který už obsahuje i citlivé údaje všech členů strany. 

Kromě e-mailů jsou to soukromá povolání, telefonní čísla, e-mailové adresy, rodná čísla nebo hesla. Údaje budou pravděpodobně skutečné, oveřeno na mojí známé, jinak nevýznamné člence ODS na komunální úrovni.

Anonymous

Co obě skupiny vedlo ke zveřejnění údajů?

Poslední záškodnictví ODS. Naše doslovně předrahá ODS, Anonymous a #TrollSec Vás zdraví. Jistě si na nás vzpomínáte, o tom netřeba pochybovat.My jsme také nezapomněli, a proto na vyjádření protestu proti Vaší ignoraci názorů a zájmů všech občanů této republiky ( a také proto, že nás stavíte mimo zákon, a vyhrožujete nám soudní mocí, se kterou jste až podezřele provázáni, a které jste sebrali její nezávislost, danou už samotnou ústavou) zvěřejníme další databázi s Vašimi soukromými údaji. Není to lehce ospravedlnitelný krok, ale tím, jak proti nám skrytě brojíte jste nám nedali na výběr. Měli jste nás očekávat. Uvědomte si, kdo z nás bezohledně překračuje zákony. Přemýšlejte. 

Úřad pro ochranu osobních údajů z tohoto úniku jistě vyvodí důsledky. Ukradení hudebního motivu z filmu Inception (Počátek) také není zrovna košér.

Oživeno 9:52 – ODS si už úniku všimla.

Zveřejnění osobních údajů členů ODS považujeme za naprosto nepřijatelný akt, kterým hnutí Anonymous jasně ukázalo, na které straně zákona stojí. Proti ilegálnímu útoku na ODS podnikneme veškeré právní kroky,“ řekl mluvčí strany Tomáš Bartovský.

11:45 – Vyjádření bezpečností firmy SodatSW

Získání a zveřejnění rodných čísel symbolizuje závažný problém. Je to známka toho, že se hackeři tentokrát mohli dostat opravdu hluboko do systému. Je však otázkou, jak bylo zabezpečení ODS důkladné,“ uvedl Martin Hanzal, výkonný ředitel společnosti Sodatsw, která se zabezpečením dat metodou šifrování dlouhodobě zabývá. „Únik dat má bohužel velmi rychlé a často trvalé následky. Proto je nutná kvalitní prevence a ochrana v podobě moderního šifrování dat,“ dodal Hanzal, člen pracovní skupiny NATO Industry Advisory Group pro ochranu kyberprostoru, který patří mezi špičky ve svém oboru.

via http://ods.6te.net

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. jsou to retardi, ja od tam stahuju docela dost legalnich dat… uz zruseni megauploadu me vylozene nasralo, protoze ted kdyz hleda clovek nejakej starsi program a najde link jen na MU, docela to nasere