Anonymous se nabourali na Intergram.cz

0

Čeští a slovenští Anonymous už dříve shodili weby OSA a ČPU. Později přešli na větší útoky než DDoS a podařilo se jim napadnout třeba stránky IFPI. Dnes v noci zaútočili na další asociaci na ochranu autorských práv – Intergram.

Integram.cz má v některých sekcích pozměněnou strukturu, třeba Kontakty vedou na stránku předhozenou Anony (viz screenshot).

Intergram

Prohlášení Anonymous

Ale to je nemilé! Někdo vás hacknul!

Zřejmě vás nepřekvapí, když se představíme jako Anonymous. Jsme nezávislý kolektiv, který koná to, co se mu zlíbí a vždy sleduje různorodé cíle.

Tím, že jsme se nabourali do vaší stránky a zveřejnili vaši databázi, chceme upozornit na to, že nejsme jen Legie zoufalců, kteří si stáhnou LOICHOICBOIC či cokoliv jiného a přetíží vám server, ale disponujeme v zásadě neomezenými možnostmi, protože vy nikdy nezjistíte, kdo všechno může být Anonymous. V současné chvíli jsme přítomni v každé společenské vrstvě, v každé profesi, v každém oboru. Jsme experti, laici, profesionálové i amatéři. Jsme elita i plebs. Jsme ti, kteří vás překonají, protože váš čas pominul a my jsme se rozhodli chopit se toho, co nám náleží. Všeho. Neexistuje způsob, jak byste mohli Anonymous porazit, zastavit či odhalit. Anonymous je v duši každého člověka, jsme usazeni vzadu za vaším mozkem a víme o všem. Jediná možnost, která vám zbývá, je přidat se k nám.

Nemusíte se ale stydět za své mizerné zabezpečení, vládní stránky na tom nejsou o moc lépe. Berte tento lehký žertík jako předzvěst konce starých pořádků. Odstraníme staré mocenské struktury a obchodní mechanismy, protože se ukázaly být nefunkčními a brzdí rozvoj lidského druhu. Tohle je jenom počátek našeho konání, v následujících dnech a měsících se bude veškerá aktivita Anonymous na území ČR i po celém světě stupňovat.

Dumpnuté databáze nepatří jen Intergramu, ale když už jsme zde byli a Intergram nám nechal tak krásně otevřená vrata, nemohli jsme jinak. Deal with it. A nezapomeňte Intergramu poděkovat.

Jsme Anonymous.

Nezajímá nás váš starý svět.

Nezapomínáme.

Neodpouštíme.

To jste nás vážně nečekali?

V uniklých souborech s databází (SQL) se nachází kompletní data z webu. Z „užitečných“ údajů lze vyčíst uživatelská jména a hesla (zašifrovaná pomocí MD5) administrátorů. Podle všeho byla nejspíš opět využita technika XSS vinou chyb v javascriptu.

Intergram

Martin Mařan z Intergramu na náš dotaz odpověděl: „Ano, o napadení webu samozřejmě víme, nicméně našich databází se útok netýkal ani v nejmenším (všechny data na webu jsou pochopitelně veřejně přístupná, takže ta si může stáhnout i každý neanonymous…). Stránky budou opraveny pravděpodobně v průběhu pondělka, náš IT je momentálně služebně v zahraničí.

Kompletní databáze rozhodně není veřejně přístupná (pozn. redakce).

Anonymous se nabourali na Intergram.cz
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas