Antec GX500 – levná skříň pro nabušené herní sestavy jde do prodeje

0

Počítačové skříně od Antecu patří mezi stálice na trhu. Nabízí kvalitní a promyšlenou konstrukci za přijatelnou cenu. Nyní se na trh chystá nový model s označením GX500, který je určen především pro herní PC sestavy.

Antec GX500

Rozměry novinky dosahují 476 × 458 × 205 mm, hmotnost zatím neznáme. Vnitřek skýtá dostatek prostoru pro instalaci základních desek ATX, micro-ATX a mini-ITX. Pro rozšiřující karty budete mít k dispozici sedm slotů. Jejich maximální délka může dosahovat až 380 mm, což bude stačit i pro nejdelší duální grafické karty.

 

Pevné disky mají své místo v koši, který je umístěn v přední části skříně. Koš nabízí čtyři pozice pro 3,5″ modely, součástí balení bude i redukce na menší 2,5″ disk. Antec nezapomíná ani na majitele optických mechanik, pro které jsou připraveny dvě pozice.

Protože je model GX500 určen především pro velmi výkonné PC sestavy, dal si výrobce záležet na chlazení. Součástí skříně jsou tři 120mm ventilátory, které jsou osazeny vzadu a ve stropu. Další dva ventilátory můžete osadit vpřed a jeden i do levé bočnice.

Tlačítka pro zapnutí a reset PC mají své místo na horní hraně skříně. V jejich blízkosti jsou osazeny dva porty USB 3.0 a také konektory pro audio.

Novinka rozšíří modelovou řadu GX, kde Antec doposud nabízel pouze model GX700, který se vyznačuje „army stylem“. Antec GX500 by se měl začít prodávat v nejbližších dnech, doporučená cena je 59 € (cca 1650 Kč), což je velice příznivá zpráva pro všechny zájemce.

Zdroj: TPU

Ohodnoťte tento článek!