Antec Kühler H20 620: pokus o vodní chlazení od výrobce skříní

0

Antec společně s firmou Asetek vyvinul své první vodní chlazení a pustil se tím doslova do neznámých vod, plných ostřílených žraloků. Základem chlazení je kombinovaný blok s nízkoprofilovým čerpadlem s měděnou základnou. Ten je pomocí snadno ohebných hadic spojený s radiátorem na jeden 120 mm ventilátor. V sadě ventilátor potřebné velikosti samozřejmě najdete. Celek je již naplnění chladící tekutinou s aditivem proti korozi a je kompletně bezúdržbový. Předpokládaná životnost čerpadla je 50 000 hodin, což znamená skoro šest let provozu. Celá sestava je velice podobná před nějakou dobou recenzovanému chlazení Corsair H50. Bohužel se mi nepodařilo zjistit, z jakého materiálu je radiátor, nebo vnitřek CPU bloku.

Antec Kühler H2O 620

Scott Richards, vice prezident Antecu uvedl: „Dnešní uživatel požaduje po chladiči čtyři základní věci: výkon, tichý provoz, snadnou instalaci a nízkou cenu a tato novinka vše přináší.“ Zda tomu tak opravdu bude uvidíme až v recenzích, nicméně Intel Core i7-980X přetaktované na 4,2 GHz dokázal na propagačním videu udržet v průměru na 82 °C na jádro. Chlazení je kompatibilní se všemi modernějšími paticemi Intel a AMD. 

Antec Kühler H2O 620

Antec Kühler H20 620 bude dostupný od konce ledna za doporučenou cenu 69,95 USD (zhruba 2000 Kč) a výrobce poskytne tříletou záruku.

Antec Kühler H2O 620

Zdroj: Xbit labs, Antec, Asetek

Ohodnoťte tento článek!