Antec TPQ-1200: kolik šťávy skutečně dodá?

0

Počítačový zdroj Antec TruePower Quattro 1200 není na trhu žádnou horkou novinkou, jeho představení jsme se dočkali již na sklonku roku 2009. Prezentován byl hlavně jako produkt, který nebude mít problém uživit ani tandem Radeonů HD 5970, což by v součtu dalo celou čtveřici spolupracujících grafických jader.

Antec se však nezalekl ani pořádné výzvy – jednoduše sebral všechno, co má vysoké nároky na elektřinu, pospojoval to a projel pár benchmarků. Hardwarová konfigurace byla následující: základní deska eVGA Classified SR-2, kvarteto GeForce GTX 480 zapojených s režimu Quad-SLI a dva přetaktované šestijádrové procesory Intel Xeon (samozřejmě s podporou HT, tj. možnost zpracování celkem 24 vláken – CPU-Z je označuje jako E5640, což je ale nesmysl, teoreticky by to mohly být buď L5640 či E5645 nebo přeci jen engineering sample E5640 s nedeaktivovanými dvěma jádry) o frekvenci 4 GHz.

Celý experiment si vyžádal příkon 1,7 kW. Když vezmeme v úvahu účinnost zdroje, jenž se chlubí nálepkou 80 Plus Silver (tj. 85% efektivita), dostaneme čistých 1,4 kW, které zdroj dodal extrémně výkonným střevům počítače. Nesmíme zdůraznit skutečnost, že Antec TPQ-1200 je „pouze“ 1,2 kW zdroj, čímž se dosažený úspěch ještě znásobuje.

Produkt od Antecu je tak prvním na světě, který obdržel certifikaci Nvidia GeForce GTX 480 3-Way SLI, Quad-SLI a také ATI CrossFireX. Potvrzuje se tak známá pravda, že kvalitní zdroje nemají příliš problémů s provozem nad rámec specifikací, stavíte-li high-endové PC podobného ražení, s Antecem jistě neuděláte chybu.

Zdroj: Hexus, díky Lazarovi za opravné info

Ohodnoťte tento článek!