Antivir Microsoftu je na Windows Update: bude další žaloba?

0

Microsoft si začleněním některých programů do systému Windows již vytvořil řadu nepřátel, zejména u konkurenčních firem a Evropské Unie, problémovými byly zejména aplikace Windows Media Player a Internet Explorer, ve Windows 7 Microsoft ze systému raději odstranil i některé aplikace z rodiny Live.

Tak trochu podobná situace nastala nyní s antivirovým nástrojem Microsoft Security Essentials. Uživatelům bez žádného antivirového softwaru se totiž nabídne jeho instalace ve Windows Update pod záložkou volitelné.

Jak se však dalo očekávat, tento krok vyvolal jistou nevoli u jiných antivirových společností, konkrétně u Trend Micro, kterému se nelíbí toto zvýhodnění postavení na trhu a tvrdí, že Windows Update by měl sloužit k distribuci aktualizací, nikoliv softwaru, neboť se jedná o součást systému Windows.

Microsoft se ovšem brání, neboť ve skutečnosti se nejedná o distribuci skrze Windows Update, ale skrze Microsoft Update a instalace je proto volitelná, navíc pouze pro ty uživatele, kteří žádný antivirový software nemají a jejich počítač je tak nechráněný.

Zdroj: Net-security

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Nebol obľubený ani neni to je pravda, ale nemožno mu uprieť to, že bol medzistupňom k vývoju a uvedeniu Win.7, a to je asi jeho hlavná zásluha.
    Predával sa na začiatku horšie aj preto, že sa súbežne s ním predával aj najlepší OS Microsoftu a tým bol, a asi aj bude, Win. XP, ktorý stale neohrozene dominuje (60 % uživateľov PC) a teší sa obľube.