O novém antiviru od Microsoftu se začalo šuškat už dříve. Dozvěděli jsme se kódové jméno „Morro“ a fakt, že se bude jednat o nástupce placeného Windows Live OneCare. Potěšila rovněž jeho nulová cena za předpokladu vlastnictví legálního systému Windows.

Nyní se s brzkým ukončením prodejů OneCare začínají rojit další informace. Morro dostal název Microsoft Security Essentials (zkráceně MSE) a brzy, přesněji 23. června, bude uvolněna jeho veřejná betaverze. Bohužel ale jen pro pár vyvolených zemí. Později v létě se však objeví aktualizace, snad už s celosvětovou dostupností. Finální verze se dočkáme v době kolem vydání hotových Windows 7.

Jak už bylo naznačeno, MSE je postaven na končícím OneCare, který nedávno příjemně překvapil svou heuristickou analýzou. Nový produkt byl navíc navržen tak, aby co nejméně obtěžoval uživatele. Charakteristické je proto minimum systémové zátěže a vyskakovacích oken. Po instalaci se integruje do systému spolu s antispyware utilitou Windows Defender a Windows Firewallem, čemuž nasvědčují následující screenshoty nápadně se podobající zmíněnému Defenderu.

Rychlou reakci na nové hrozby zajistí aktualizace virových definic 3x denně a nová funkce Dynamic Signature Service odesílající neznámé záškodníky na servery Microsoftu pro analýzu a vyhledání řešení. Samotná aplikace se dočká nové verze každý měsíc. Pro hladký běh postačí následující hardware:

  • Windows XP: procesor s frekvencí minimálně 500 MHz a alespoň 256 MB RAM
  • Windows Vista a 7: CPU s kmitočtem 1 GHz a více a nejméně 1 GB RAM
  • Rozlišení 800 x 600 bodů a vyšší
  • 140 MB volného místa na disku
  • Internetové připojení pro instalaci a aktualizaci databáze

Zdroje: Windows 7 News, Arstechnica (Screenshoty)

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář