AOC e2752Vh: 27″ s LED podsvícením

0

Ačkoliv společnost AOC rozhodně nepatří mezi hlavní producenty počítačových monitorů, čas od času se osmělí k představení zajímavého modelu pro masy. Dnes je řeč o nejnovějším počinu s kódovým označením AOC e2752Vh, jenž se může pochlubit 27″ úhlopříčkou a pochopitelně také rozlišením Full HD. Poměr stran je pak již dnes tradičně 16:9, zde nic nového nečekejme.

Dynamický kontrast se jako obvykle vyšplhal až na těžko uvěřitelných 20 000 000:1, doplňuje jej 2ms odezva (GTG). Samozřejmostí je podsvícení pomocí LED, díky kterému je monitor velice úsporný. Napomáhá tomu i řada spořících technologií, např. v režimu standby by měla novinka odebírat pouhých 0,1 W energie. Nabídka vstupů se nám smrskla na digitální tandem DVI-D spolu s HDMI, což lze považovat za dostatečné.

AOC e2752Vh by se měl na pultech obchodů objevit v nejbližší možné době, jeho předpokládaná cena je rovna 299 $ (asi 5800 Kč). To za takto vybavený monitor není mnoho a je otázkou, vyplatí-li se ještě dnes kupovat cokoli menšího. Pokud nejste limitováni prostorem a nemáte peněz nazbyt, 27″ monitor vám obstojně poslouží i jako televize.

Zdroj: techPowerUp!

Ohodnoťte tento článek!