AOC uvedl dva monitory s technologií Anti-Blue Light omezující modré světlo

0

Nejnovější dvojice monitorů od společnosti AOC s označením E2276VWM6 (21,5″) a E2476VWM6 (23,6″) nabízí nové technologie s označením Anti-Blue Light a Flicker Free, které snižují zátěž očí plynoucí ze sledování obrazovky.  U obou technologií výrobce deklaruje, že nemají vliv na barevné podání.

AOL 22

AOL 22  AOL 22 AOL 22 AOL 22

Anti-Blue Light redukuje množství škodlivého modrého světlo o více než 90 %. Dlouhodobé vystavení očí tomuto světlu způsobuje podle mnohých studií stresování oční sítnice, které je přímo spojeno s věkem podmíněnou makulární degenerací (VPMD), jež se projevuje zhoršeným viděním nebo ztrátou zraku. Snahy o potlačení modrého světla zde již byly, ale AOC přišel s řešením přímo v konstrukci, kde místo klasických LED emitujících záření o vlnové délce 450 nm použil diody emitující světlo na bezpečnější úrovni 460 nm. Právě tento drobný posun ve spektru snižuje množství nežádoucího modrého světla a zároveň stále umožňuje věrné podání barev. Jiný způsob ochrany v podobě filtru nabízí například ViewSonic.

Anti-Blue LightFlicker Free

Oba monitory tedy využívají nových panelů TN ABL s full HD rozlišením a jejich typická obnovovací frekvence GTG je do hranice 2 ms. Dynamický kontrast dosahuje úrovně 20 000 000:1, typické kontrast 1000:1 a maximální hodnota jasu hodnoty 250 cd/m2. Neschází ani ochrana proti nežádoucímu blikání monitoru, avšak jestli se jedná o PWM nebo nějakou jinou technologii, jež umožňuje se PWM vyhnout, to již výrobce neuvádí.

 

Monitory AOC E2276VWM6 (21,5″) a E2476VWM6 (23,6″) jsou již v prodeji za doporučenou koncovou cenu 3700 Kč, respektive 4290 Kč. Zájemce z řad uživatelů mobilních telefonů a tabletu ještě tyto monitory poteší přítomností MHL umožňující napájení přenosného zařízení a přenášet z něj obraz i zvuk ve vysokém rozlišení

Zdroj: TZ AOC 1, 2

AOC uvedl dva monitory s technologií Anti-Blue Light omezující modré světlo

Ohodnoťte tento článek!